BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ HABERLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri Haberleri

Birleşik Arap Emirlikleri haber, Birleşik Arap Emirlikleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşik Arap Emirlikleri - 22.10.2021
Son dakika haberleri | Eritre'de gözaltına alınan Yemenli 50 balıkçı serbest bırakıldı
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de, İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başını çektiği koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husiler'e karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 22.10.2021
Tunus'ta ekonomiye dış destek çekmenin yolu demokratik gidişatın düzeltilmesinden geçiyor
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır'dan Said'in kararlarına destek gelse de ABD ve AB gibi uluslararası bağışçı ülke ve kurumların, Tunus'un içine girdiği yeni demokratik süreçle ilgili taşıdığı kaygılardan ötürü yardımda bulunmakta çekinceli davrandığı görülüyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 21.10.2021
Bakan Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı ile görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed el Nahyan ile telefonda görüştü.
Birleşik Arap Emirlikleri - 21.10.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İranlı ve BAE'li mevkidaşlarıyla telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan'la telefon görüşmeleri yaptı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 21.10.2021
Hamas, Malezya'nın İsrail ile normalleşmeyi reddetmesinden memnun
Gazze'deki Hamas Hareketi, Malezya'nın İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine karşı olmasından ve Filistin halkının işgal karşısındaki mücadelesine verdiği desteği sürdüreceğini vurgulamasından övgüyle söz etti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 21.10.2021
20 Ekim 2021 Haberleri
20 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
Suriye'deki rejimin lideri Esed, Abu Dabi Veliaht Prensi bin Zayid ile iş birliğini güçlendirmeyi görüştü
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi ajansı WAM'ın haberine göre, Suriye'deki rejimin lideri Esed, Veliaht Prens bin Zayid ile telefonda görüştü.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
BM: En büyük fosil yakıt üreticilerinin 2030 planları ikim hedefleriyle örtüşmüyor
Raporda, ABD, Çin, Rusya, Suudi Arabistan, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 15 ülkenin fosil yakıt üretim planları analiz edildi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
Suudi Arabistan ve BAE, Bahreyn'e mali desteğin devam edeceğini bildirdi
Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), birkaç yıldır ekonomik zorluklar yaşayan Bahreyn'e mali desteğe devam edeceklerini duyurdu.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
Akbank'tan sürdürülebilirlik temalı ikinci sendikasyon
Akbank, sürdürülebilirlik temalı ikinci sendikasyon kredisini 20 ülkeden 36 bankanın katılımıyla 700 milyon dolar olarak yeniledi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
Paris Anlaşması'na rağmen hükümetler fosil yakıt üretimini artırmayı planlıyor
Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD olmak üzere en fazla fosil yakıt üretimi yapan 15 ülke profilinin incelendiği rapora göre, gelecek 20 yılda hükümetler, küresel çapta petrol ve doğal gaz üretiminde artış, kömür üretimin de ise az miktarda düşüş öngörüyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 20.10.2021
"Yeni dörtlü" olarak görülen Hindistan, İsrail, ABD ve BAE'den uluslararası forum kurma kararı
Hindistan, İsrail, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanları, "yeni dörtlü" olarak görülen birlikteliğin ilk toplantısında ekonomik iş birliği için uluslararası bir forum kurmaya karar verdi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 19.10.2021
Son dakika haberi | Yemen'deki ayrılıkçı güçlerden doların yükselişine karşı müdahale çağrısı
Son dakika haber... Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK), Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu ile uluslararası dörtlü komisyona, doların yükselişine müdahale çağrısı yaptı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Mevcut iş birliği düzeyini artırmaya yönelik karşılıklı ilgiyi pekiştirmek için ek bir adım attıklarını aktaran Eren, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Polonya gibi üçüncü ülke pazarlarında şirketlerin inşaat alanında başarılı iş birliği deneyimlerine sahip olduklarını hatırlattı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Son dakika gündem: Dubai'nin Cebel Ali sanayi bölgesinde yangın
Son dakika haberleri: Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentindeki Cebel Ali sanayi bölgesinde yer alan atık yağ ünitesinde yangın çıktığı bildirildi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Fransız tarihçi Filiu, Macron'un Mağrip'te Türkiye'ye yönelik "garip takıntısını" değerlendirdi Açıklaması
Fransız tarihçi Jean-Pierre Filiu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok fazla odaklanarak, Mağrip'te Fransız etkisine yönelik en ciddi tehditlerin daha çok Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) geldiğini unuttuğunu belirtti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Suudi Arabistan, ABD ile Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı yapıyor
Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri ile Kızıldeniz'de, seyrüsefer özgürlüğünü garanti altına almak amacıyla 10 günlük ortak deniz tatbikatı düzenliyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 17.10.2021
İsrail gazetesi: Lapid, Blinken'a Kudüs'te konsolosluğu bütçe kabul edildikten sonra açabileceklerini söyledi
Blinken, 13 Eylül'de Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayid Al Nahyan ile Washington'da düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD'nin Kudüs'teki Filistin misyonunu yeniden açma planını sürdüreceklerini belirtmişti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 17.10.2021
Türk ticaret heyeti, BAE hükümet yetkilileriyle ticari ilişkilerin geliştirilmesini görüştü
Türk ticaret heyeti, Dubai'de düzenlenen Expo 2020 kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümet yetkilileriyle, gelecek dönemde emtia ticaret hacminin artırılması için iki ülke arasındaki ortak ticari ilişkilerin geliştirilmesini ele aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 16.10.2021
Hafter milislerinin işlediği suçlarla ilgili yargı sürecinin devam etmesi istendi
Libya'da Öfke Volkanı Şehit Aileleri Derneği, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin 2019'da başkent Trablus'a saldırısı sırasında işlediği suçlarla ilgili dava açma sürecinin devam etmesini istedi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Yunanistan, Fransa'dan sonra ABD'yi de kalkan olarak görüyor
Yunan Devlet Ajansı AMNA, "MDCA Yunanistan için bir kalkan-ABD, 'casus belli'yi kınıyor" başlıklı haberinde, iki ülke arasında imzalanan anlaşmanın, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile imzalanan benzer anlaşmaların ardından Yunanistan için koruyucu bir kalkan oluşturduğunu savundu.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
İsrail gazetesi: Blinken ve Lapid İran konusunda daha önce gündeme gelmeyen eylem planlarını görüştü
Blinken, Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile 13 Ekim'de düzenlediği ortak basın toplantısında, İran ile devam eden nükleer müzakerelerde sürenin kısaldığını, diplomasinin başarısız olması durumunda diğer seçeneklerin masada olacağını belirtmişti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Cambridge Üniversitesi, Pegasus casus yazılımını kullandığı endişesiyle BAE'yle anlaşmayı durdurdu
İngiltere'nin Cambridge Üniversitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullandığı endişesiyle, bu ülkeyle yapacağı 400 milyon sterlin değerindeki anlaşmaya ilişkin görüşmeleri askıya aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Umman Dışişleri Bakanı ve ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Yemen'deki durumu görüştü
ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Lenderking, 8 Ekim'de, Yemen'deki krizin çözümüne yönelik görüşmeler yapmak üzere Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Umman'ı kapsayan bölge turuna çıkmıştı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
ABD, Trump yönetiminin çekildiği BM İnsan Hakları Konseyine üye seçildi
İnsan hakları karnesi zayıf ülkelerin seçimine tepki Konseye insan hakları konusunda zayıf olmakla eleştirilen Eritre, Kamerun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerin seçilmesi ise insan hakları örgütlerinin tepkisine neden oldu.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
ABD ile Yunanistan iki ülke arasındaki Karşılıklı Savunma Anlaşması'nı güncelledi
İtalya ve Mısır'da deniz yetki alanları konusunda anlaşma yaptıklarını belirten Dendias, Doğu Akdeniz'de diğer ortaklarla iş birliği yapmaya devam ettiklerini ve gün içinde Washington'da bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al-Nahyan ile de görüşeceğini ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Birleşik Arap Emirlikleri Haberleri | Birleşik Arap Emirlikleri Haber - Haberler - Sayfa 8 - Birleşik Arap Emirlikleri haberleri, son dakika birleşik arap emirlikleri haber ve gelişmeleri burada. Yemen'de 7 ay önce kaçırılan albay, Güney Geçiş Konseyinin elinden kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 09:34:34. #1.15#

title