Birinci İnsan Kaynakları Kongresi Gaziantep'te Yapılacak

Birinci İnsan Kaynakları Kongresi Gaziantep'te Yapılacak

Türkiye'de İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi Alanında Kurulmuş İlk Sivil Toplum Örgütü Olan Türkiye Personel Yönetimi Derneği (Peryön) Güneydoğu Şubesi Çalışmalarını Yoğunlaştırdı.

Birinci İnsan Kaynakları Kongresi Gaziantep'te Yapılacak

Türkiye'de insan kaynakları ve personel yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum örgütü olan Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güneydoğu Şubesi çalışmalarını yoğunlaştırdı.

7 Haziran 2008 tarihinde Gaziantep Ticaret Odası'nda birinci İnsan Kaynakları Kongresi'ne hazırlanan PERYÖN Güneydoğu Şubesi, insanı varolan en değerli kaynak kabul ederek çalışma yaşamının kalitesini artırmayı öncelikli hedef olarak belirliyor. Başkanlığını Akteks Personel Müdürü Mustafa Yavuz'un yaptığı PERYÖN Güneydoğu Şubesi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren başkan yardımcısı Murat Bakım, PERYÖN olarak Türkiye'de çağdaş insan yönetimi anlayışının yaygınlaştırılması ve gelişimine liderlik etmeyi amaçladıklarını belirtti.

"İnsanı en değerli varlık olarak kabul ediyoruz" diyen Murat Bakım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Derneğimiz çalışma yaşamının kalitesini artırmayı öncelikli hedef olarak görmekte. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için düzenlediğimiz sosyal etkinlikler ve mesleki konularda üyelerimizle birlikte meslektaşlarımız arasında yakın ve sıcak bir iletişim ortamı oluşturuyoruz." Bu amaçla 7 Haziran 2008 tarihinde Gaziantep Ticaret Odası'nda geniş katılımlı birinci İnsan Kaynakları Kongresi'ni yapacaklarını kaydeden Murat Bakım, kongre için yönetim kurulu üyelerinden Tuncay Bakkaloğlu ve Nedim Dedeşah ile birlikte yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini ifade etti. Bakım, böylesine önemli bir kongreye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

(OÇ-OÇ-Y) 18.05.2008 14:44 TSİ