Birecik'te Zincirleme Trafik Kazası

Birecik'te Zincirleme Trafik Kazası

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde 'Freni Boşalan' Kamyonun 4 Otomobile Çarptıktan Sonra Bariyerleri Aşarak Devrilmesi Sonucu; 1 Kişi Öldü, 12 Kişi Yaralandı. Kamyonda Bulunan Küçükbaş Hayvanlardan 16'sı Telef Oldu.

Birecik'te Zincirleme Trafik Kazası

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde ''freni boşalan'' kamyonun 4 otomobile çarptıktan sonra bariyerleri aşarak devrilmesi sonucu; 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı. Kamyonda bulunan küçükbaş hayvanlardan 16'sı telef oldu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Şanlıurfa'dan Gaziantep istikametine giden ve küçükbaş hayvan taşıyan Bozan Yolcu (47) idaresindeki 63 UB 151 plakalı kamyon, Birecik Köprüsü girişinde sırasıyla Hasan Uzun (40) yönetimindeki 27 NG 896, Abdurrahman Özdemir'in (41) kullandığı 27 HE 963, Mehmet Demir idaresindeki 63 LK 335 ve ve Yalçın Vurupalmaz yönetimindeki 01 BV 606 plakalı otomobillere çarptıktan sonra, yolun kenarındaki bariyerleri aşarak, Sahil Yolu Caddesine uçtu.

Kazada ağır yaralanan kamyon sürücüsü Bozan Yolcu, hastaneye kaldırılırken yolda öldü. Kamyonun çarptığı otomobilleri kullanan Hasan Uzun ve Abdurrahman Özdemir ile iki otomobilde bulunanlardan Hasan, Mustafa (6), Havva, Mustafa (36), Osman, Feride ve Maide Karayürek, Ayşe Özdemir, Fatma Sertkaya ve Mehmet Savuk yaralandı. Diğer iki otomobilde ise maddi hasar meydana geldi.

Ambulanslar ve özel araçlarla Birecik Devlet Hastanesine kaldırılan ve ilk müdahaleleri burada yapılan yaralılar, Gaziantep'teki çeşitli hastanelere sevk edildi. Yaralılardan 4'ünün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: AA