Birecik İlçesinde "Atatürk Büstü Olmayan Okulumuz Kalmasın" Kampanyası

Birecik İlçesinde "Atatürk Büstü Olmayan Okulumuz Kalmasın" Kampanyası

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde Fiziki Şartları Kötü Olan 45 İlköğretim Okulu ve Lisenin Bakım ve Onarımları Yaptırıldı.

Birecik İlçesinde

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde fiziki şartları kötü olan 45 ilköğretim okulu ve lisenin bakım ve onarımları yaptırıldı.

Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, okulların bakım ve onarımının yapıldığı sırada dikkatlerini çeken bir konu olduğunu belirterek, "O da, özellikle ilçe merkezinde 1 anaokulu, 14 ilköğretim okulu ve 8 lisemiz olmasına rağmen bunların 15'inin bahçesinde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünün ve kaidesinin olmaması, bir okulumuzda da eski ve bakımsız durum olması idi. Bu eksiklik ve ihtiyaç kısa sürede tespit edilmiş ve ihtiyaç olan 16 okulumuzun bahçesine konulmak üzere Kaymakamlığımız vasıtasıyla hazırlattırılan kaidesiyle birlikte Atatürk büstleri ilgili okullarımızın bahçelerine konulmaya başlanmıştır. Bunlar: Anadolu Lisesi, Atatürk Lisesi, Ticaret Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Birecik Anaokulu, Sadettin Cemal Karaata İlköğretim Okulu, Sadettin Feyhan Karaata İlköğretim Okulu, Ferit Aydın Mirkelam İlköğretim Okulu, Fevzipaşa İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Emin saygın İlköğretim Okulu, M.Akif İlköğretim Okulu, 100. Yıl İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okuludur. Ayrıca Kız Meslek Lisemizin bahçesindeki kaide ve Atatürk Büstü de yenilenmiştir" dedi.

(FÖ-OÇ-Y) 07.05.2008 17:37 TSİ

Kaynak: İHA