Bir Yıldır Kaçan Cinayet Zanlısı Yakalandı
Haberler » Güncel » Haber

Bir Yıldır Kaçan Cinayet Zanlısı Yakalandı

Bağcılar'da Bir Yıl Önce İşlenen Cinayetin Zanlısı Yakalandı. Geçtiğimiz Yıl Meydana Gelen Olayda Aralarında Husumet Bulunan Taraflardan Biri Konuşma Bahanesiyle Buluştukları İki Kardeşi Kurşun Yağmuruna Tutmuştu.

Bir Yıldır Kaçan Cinayet Zanlısı Yakalandı

Bağcılar'da bir yıl önce işlenen cinayetin zanlısı yakalandı. Geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda aralarında husumet bulunan taraflardan biri konuşma bahanesiyle buluştukları iki kardeşi kurşun yağmuruna tutmuştu.

Bağcılar Kemal Paşa Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde 16 Aralık 2009 tarihinde meydana gelen olayda Oğuzhan ve Adem Yavuz Akkuş kardeşler silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucu Oğuzhan Akkuş hayatını kaybederken Adem Yavuz Akkuş yaralanmıştı. Polis kayıplara karışan failin peşine düşmüştü. Polisin yaptığı çalışmalar sonucu iki kardeşe kurşun yağdıran zanlının S. K. (29) olduğu belirlendi. Yaklaşık bir yıldır zanlıyı arayan polis S. K.'yi bugün yakaladı. Bağcılar'da yakayı ele veren S. K. , 100. Polis Merkezi'ne götürüldü. S. K.'nin daha önce de Kadıköy'de karıştığı bir silahlı gasp olayından da arandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili yürütülen soruşturmada saldırının aralarında husumet olan iki grup arasında yaşandığı anlaşıldı. İddialara göre, Kemalpaşa Mahallesi'nde otopark işleten C.B. ve ortakları ile arsa sahibi Akkuş kardeşler arasında anlaşmazlık çıktı. Akkuş kardeşler C.B.'den arsayı boşaltmalarını istedi. Ancak karşı taraf buna yanaşmadı ve Akkuş ailesinden para istedi. Bu anlaşmazlık üzerine taraflar birbirlerini tehdit etmeye başladı. 16 Aralık 2009 tarihinde otoparkı işleten taraf, Akkuş kardeşleri 'konuşma' bahanesiyle görüşmeye çağırdı. Görüşmek için gelen Akkuş kardeşlere otoparkı işletenlerin yönlendirdiği iddia edilen S. K. , kurşun yağdırdı. Olayda Oğuzhan Akkuş hayatını kaybetti, Adem Yavuz Akkuş da yaralandı. Zanlı S. K. ise kaçtı. Olayla ilgili C.B.'nin ise tutuklu olduğu belirtildi.