Bir Siber Savaş Başlıyor; İngiliz Casuslar Vs. Anonymous! - Haberler
Haberi Paylaş

  Bir Siber Savaş Başlıyor; İngiliz Casuslar Vs. Anonymous!

  Teknokulis - Haberler | Teknoloji
  Bir Siber Savaş Başlıyor; İngiliz Casuslar Vs. Anonymous!

  Yeni yayınlanan raporlarda, İngiliz casusların, ünlü hacker topluluğu Anonymous'a saldırdığı ortaya çıktı.

  Emre Çetinkaya - - Daha önce ünlü hacker topluluğu Anonymous'un yaptığı saldırıları birçok kez okumuş ve duymuştuk. Şimdiki durum ise biraz farklı. NSA'in yaptığı casuslukları tüm dünya ile paylaşan Edward Snowden'in yeni yaptığı sızıntılar bugün itibariyle NBC News'de yayınlandı. Yeni yayınlanan raporda ise ilginç bilgiler mevcut.

  Belirtilene göre, İngiltere'nin casus ajansı, Anonymous ve LulzSec isimli ünlü hacktivist gruplara bir siber saldırı başlatıyor. Ayrıca raporlarda Anonymous'un favori saldırı metodu olan DDoS saldırılarıyla vurulacağı söyleniyor. Yani Anonymous'u kendi silahı ile vurmayı planlıyorlarmış. Belgelerde belirtilene göre Hükümet İletişim Karargahı (GCHQ), bu DDoS saldırılarıyla ilk olarak Anonymous hacktivistleri arasındaki iletişimi kapatmış.

  Yine bu belgelere göre yapılan saldırılardan sonra Anonymous sohbet odalarındaki kullanıcı sayısında yüzde 80 oranında bir azalma yaşanmış. Belirtilene göre bu sohbet odalarında Anonymous hacktivistleri örgütlenip saldırı yapacakları yerleri belirliyorlar. Şu anda bu yapılan saldırılara Anonymous'un nasıl bir karşılık vereceği bilinmiyor. Bundan birkaç hafta önce Anonymous, İngiliz Hükümeti'ne bir savaş açtığını duyurmuştu.

  Emre Çetinkaya - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

  Teknokulis - Son Dakika Haberleri
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500