"Bir Kaplumbağa ile Tavşanın Hikayesi" Cannes'da

"Bir Kaplumbağa ile Tavşanın Hikayesi" Cannes'da

Dünyanın En Önemli Film Festivalleri Arasında Yer Alan ve Milyon Dolarlık Bütçeli Filmlerin Yarıştığı Cannes Film Festivali'nde Bu Yıl, Bir Türk Öğrencinin Çektiği 'Bir Kaplumbağa ile Tavşanın Hikayesi' Adlı Kısa Film de Gösterime Sunulacak.

12.05.2009 10:25 | Son Güncelleme: 12.05.2009 10:25

Dünyanın en önemli film festivalleri arasında yer alan ve milyon dolarlık bütçeli filmlerin yarıştığı Cannes Film Festivali'nde bu yıl, bir Türk öğrencinin çektiği ''Bir Kaplumbağa ile Tavşanın Hikayesi'' adlı kısa film de gösterime sunulacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv Bölümü 4. sınıf öğrencisi Abdulbaki Yavuz'un, senaryosunu yazıp, yönettiği kısa metrajlı film, yarın başlayacak olan Cannes Film Festivali'nin ''Short Film Corner'' bölümünde izlettirilecek.

Film, ayrıca yapımcılar ve kısa film koleksiyoncuları için festival tarafından satışa çıkarılacak.

Yavuz, filmde, masallarda anlatılan kaplumbağa ve tavşan arasındaki yarışı kaplumbağanın gözünden hayata uyarlayıp, daha modern şekilde anlatmaya çalıştığını söyledi.

Yavuz, ''Geçen yaz Çanakkale ve İstanbul'da, büyük maddi zorluklarla çekilen filmin en önemli özelliği, imkansızlıkların sadece kamera arkasında kalmasıdır. Filmi izlediğimizde büyük bütçelerle çekilmiş bir film zannediyoruz. Bunun nedeni ise çalışan insanların özverisidir. Filmde emeği geçen Müşfik Kenter, Sait Genay, Emre Şan ve Mert Oktan'a çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title