Bir Kamyon Tamircisi Üç Tekerlekli Motosiklet Üretti

Bir Kamyon Tamircisi Üç Tekerlekli Motosiklet Üretti

Ankara'da Bir Kamyon Tamircisi, Uzun Uğraşları Sonucunda İlginç Bir Motosiklet Üretmeyi Başardı. Yüzde Yüz Türk Malı 3 Tekerli Motosiklete Hazey-türk İsmini Veren Tamircinin En Büyük Derdi, Kaynak Yetersizliği Nedeniyle Seri Üretime Geçememek.

Bir Kamyon Tamircisi Üç Tekerlekli Motosiklet Üretti

Ankara'da bir kamyon tamircisi, uzun uğraşları sonucunda ilginç bir motosiklet üretmeyi başardı. Yüzde yüz Türk malı 3 tekerli motosiklete Hazey-Türk ismini veren tamircinin en büyük derdi, kaynak yetersizliği nedeniyle seri üretime geçememek.

Ankara'nın Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'nde çalışan Muharrem Ruhoğlu isimli kamyon tamircisi, konsept araçları incelerken, 'Neden olmasın?' diyerek, kendisi de ilginç bir araç üretti. Yarı motosiklet-yarı otomobil olan bu aracın adını Hazey-Türk olarak koyan Ruhoğlu, bu ismi babası Hasan ve annesi Zeynep'in isimlerinden esinlenerek belirlemiş. 1600 cc motor, 4 ileri vitesi ve motor aksamı eski araçlardan alınmış, 160 kadranı olan ve saatte 180 kilometre yapan aracın, 4 tekerlekli bir otomobilden farkı olmadığını belirten Ruhoğlu, 14-15 bin YTL'ye mal ettikleri aracı 24 bin YTL'ye sattıklarını söyledi. Ruhoğlu, tek sorununun sponsor olmaması olduğunu da kaydetti. Biri iki kişilik, diğeri üç kişilik iki farklı model üreten Ruhoğlu'nun amacıysa patentini aldığı Hazey-Türk'ün, hazır olduğuna inandığı müşterilerine ve bu işe inanan bir ortağa ulaşmak.

(MÜG-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA