Bir Kadın Cinayeti Daha…

Bir Kadın Cinayeti Daha…

Her geçen gün artan kadın cinayetlerine Aydın'da bir yenisi daha eklendi.

Bir Kadın Cinayeti Daha…

Her geçen gün artan kadın cinayetlerine Aydın'da bir yenisi daha eklendi. Aydın'ın İncirliova İlçesi'nde 18 yaşındaki Özge Tingir, barışmak vadiyle buluştuğu cezaevinden yeni çıkan kocası tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. Genç kadın gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Edinilen bilgiye göre Aydın'ın İncirliova ilçesinde cezaevine girince evi terk eden eşini barışma vaadiyle eve dönmeye ikna eden şahıs, akrabalarının gözü önünde 18 yaşındaki 2 yıllık karısını bıçaklayıp boğazını keserek öldürdü.

Olay, dün akşam saatlerinde İncirliova merkez Zafer Mahallesi Hacı Ali Obası Caddesi'nde bulunan 39 numaralı ikamette meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Özge Tingir, 2 yıl önce 16 yaşındayken aşık olduğu İbrahim Tingir (29) ile kaçarak evlendi. Evliliğe yaşı tutmadığı için dini nikah ile yaşamaya başlayan çiftin 'Kezban' adını verdikleri bir kız çocukları dünyaya geldi. Özge Tingir'in geçen 30 Kasım'da 18 yaşını doldurmasıyla çiftin resmi nikahı kıyıldı.

İncirliova doğrama işi yapan İbrahim Tingir, 7 ay aldığı bir cezadan dolayı cezaevine girdi. Kocası cezaevine girdikten kayınpederinin evinde kalan Özge Tingir, bir süre sonra kayınpederinin evinden kaçarak İzmir'e amcası C.S.'nin yanına yerleşti. Cezaevindeyken eşinin kendisini aldattığı yönünde dedikodular duyan İbrahim Tingir, cezaevinden çıktıktan sonra evi terk eden eşini evine geri getirmek için kayınbabası Durmuş Sert'ten yardım istedi. Babasının araya girmesi ile eşiyle barışmaya ikna olan Özge Tingir, dün sabah saatlerinde İncirliova'ki babasının evine geri dönerek eşiyle barıştı. Dedikodular ve evi terk etmesi yüzünden eşine öfkeli olan koca, kayınpederiyle birlikte ayrıldıkları eve bir süre sonra elindeki bıçakla geri geldi.

Eşinin ve kayınvalidesi Elvada Sert'in kapıyı açmaması üzerine eve pencereden giren İbrahim Tingir, eşini evin içinde kovalamaya başladı. Mutfak kapısında yakaladığı eşini dokuz yerinden bıçaklayan Tingir, kayınvalidesi ve eşinin 11 yaşındaki kardeşi Ayyüce ve 4 yaşındaki kuzeni Ela Nur'un gözleri önünde eşini boğazını keserek öldürdü.

Olayın ardından kayıplara karışan İbrahim Tingir'in yakalanması için Aydın genelinde polis alarma geçirildi. Olay yerinde hayatını kaybeden talihsiz kadının cenazesi İzmir'deki otopsinin ardından evinin önünde yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.

"BARIŞMAK UMUDUYLA GELDİĞİ EVDEN CENAZESİ KALDIRILDI"

Eşiyle barışmak umuduyla baba evine gelen 18 yaşındaki bir çocuk annesi Özge Tingir, barışmak umuduyla geldiği evde hunharca katledilerek hayatını kaybetti. Genç kadın için evin önünde düzenlenen cenaze töreninde yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Barışmak umuduyla geldiği baba ocağından cenazesi kaldırılan Özge Tüngir, evlerinin az ilerisindeki mezarlıkta toprağa verildi.

"ZANLI HALEN YAKALANMADI"

Olaydan sonra polis ve jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma başlatırken, cinayeti işledikten sonra kayıplara karışan zanlı İbrahim Tingir'in henüz yakalanamadığı öğrenildi. Bu arada Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman ekiplerin ilçede de çalışmalarına devam ettiği öğrenildi. - AYDIN