Bir Gemide 180 Kaçak Yakalandı

Bir Gemide 180 Kaçak Yakalandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca, Ayvalık Açıklarında Düzenlenen Operasyonda 180 Kaçak Yakalandı. Bu Operasyonla Şimdiye Kadar Bir Deniz Aracında Bir Defada Yakalanan En Fazla Kaçak Sayısına Ulaşıldı.

Bir Gemide 180 Kaçak Yakalandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca, Ayvalık açıklarında düzenlenen operasyonda 180 kaçak yakalandı. Bu operasyonla şimdiye kadar bir deniz aracında bir defada yakalanan en fazla kaçak sayısına ulaşıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü birimleri ile işbirliği içinde ve uzun süreli takip sonucunda, bu sabah saat 06.20'de Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında Türk Sahil Güvenlik botlarından TCSG-80, TCSG-62, TCSG-6 ve Mobil Radar Tim-1'in katılımıyla Yurdum-97 isimli ticari gemiye ''Kararlı Ege'' olarak adlandırılan operasyon düzenlendi.

180 kaçak motorin sarnıçlarına saklanmış halde yakalanırken, operasyonla organizatör olduğu değerlendirilen 4 kişi de gözaltına alındı.

Kaçakların 74'ünün Türk, 66'sının Filistin, 33'ünün Irak, 4'ünün Suriye, 2'sinin İran, 1'inin Moritanya uyruklu oldukları tespit edildi.

Kaynak: AA