Bir Emniyet Genel Müdürü İlk Defa Emekli Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Bir Emniyet Genel Müdürü İlk Defa Emekli Oldu

31 Ocak 2003 Tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü Koltuğuna Oturan Gökhan Aydıner, Teşkilatın İlk Emekli Olan Genel Müdürü Oldu. Aydıner, Yaptığı Veda Konuşmasında Helallik İsteyerek, "Başarı Kişilerin Değil, Kurumlarındır. Emniyet Genel Müdürlüğü Son Dönemde Büyük Başarılar Göstermiş, Uluslar Arası İşbirliği İçin Aranan Teşkilat Olmuştur. Bana Yardımcı Olan Tüm Arkadaşlarımdan Haklarını Helal Etm...

Bir Emniyet Genel Müdürü İlk Defa Emekli Oldu

31 Ocak 2003 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Gökhan Aydıner, teşkilatın ilk emekli olan genel müdürü oldu. Aydıner, yaptığı veda konuşmasında helallik isteyerek, “Başarı kişilerin değil, kurumlarındır. Emniyet Genel Müdürlüğü son dönemde büyük başarılar göstermiş, uluslar arası işbirliği için aranan teşkilat olmuştur. Bana yardımcı olan tüm arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yaklaşık 4 yıldır sürdüren Aydıner, bugün yapılan bir törenle emekliliğe ayrıldı. Daha önce bu görevi yürüten tüm Emniyet Genel Müdürleri’nin alınması nedeniyle, yaş haddinden emekli olabilen ilk genel müdür olarak da tarihe geçti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen veda töreninde ilk olarak Aydıner'in özgeçmişi okundu. Ardından bir konuşma yapan Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş, Aydıner’in tecrübesinden çok önemli şeyler öğrendiklerini söyledi. Aydıner’in ilk emekli Emniyet Genel Müdürü olarak teşkilattan ayrıldığını ancak birlikteliğin ömrü süresince süreceğini ifade eden Altıntaş, “Bizim bir teşkilat büyüğümüz ve akil insan olarak her zaman fikirlerinden faydalanacağımız kişi olacaktır” dedi.

Geçirdiği bypass ameliyatı doktorunun izniyle oturarak kısa bir konuşma yapan Aydıner, ise emniyet teşkilatının son dönemde gösterdiği başarıları anlattı. Son atandığı polis teşkilatının önemli ve vazgeçilmez bir kurum olduğunu dile getirdi. Devletin kurumları arasında işbirliği ve güvenin her zaman olması gerektiğini vurguladı. Türk emniyet teşkilatının suç ve suçlulara karşı mücadelede canı pahasına mücadele ettiğini ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde tüm teşkilat mensuplarının kendisine gösteilen yakınlığı nedeniyle teşekkür eden, Aydıner, “Bahtınız açık, başarınız daim olsun, hakkınızı helal edin, Allahaısmarladık” dedi.

Törene Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, daire başkanları, şube müdürleri ve diğer teşkilat mensupları katıldı. Tören bitiminde Genel Müdür Yardımcısı ve Vekili Necati Altıntaş, Aydıner’e Emniyet Genel Müdürlüğü forsu ve Türkiye bayrağı hediye etti. Daha sonra Aydıner, Polis Bandosu eşliğinde resmi törenle uğurlandı.

ÖZGEÇMİŞİ

Adana'da 1941 yılında doğan Aydıner, 1959 yılında Ankara Atatürk Lisesi'nden, 1963 yılında da Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Aydıner, tayin edildiği Zonguldak Maiyet Memurluğu sırasında durağan, Kurucaşile, Ayancık kaymakam vekilliklerinde bulundu.

1966 yılında 42. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu bitiren Aydıner, sırasıyla Tatvan, Şenkaya, Şebinkarahisar, Kuyucak kaymakamlıklarında bulunduktan sonra 1976 yılında mülkiye müfettişliğine getirildi.