Bir Delinin Hatıra Defteri
Haberler » Kültür Sanat » Bir Delinin Hatıra Defteri - Haberler

Bir Delinin Hatıra Defteri

Bir şizofrenin iç dünyasının anlatıldığı "Bir Delinin Hatıra Defteri" oyununu bir de Metin Zakoğlu yorumuyla izlemek için Kentpark AVM Moral Sahne'de yerinizi alın.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Bir şizofrenin iç dünyasının anlatıldığı "Bir Delinin Hatıra Defteri" oyununu bir de yorumuyla izlemek için Kentpark AVM Moral Sahne'de yerinizi alın.


Metin Zakoğlu'ndan 'un Bir Delinin Hatıra Defteri'ne daha önce denenmemiş çağdaş bir yorum.


Sen, birbirinin tekrarı, en fazla izlediği bir önceki oyunun daha yeni kopyasını mı izlemek istersin yoksa benim hiç bugüne kadar denenmemiş, izlenmemiş, başka bir örneği daha olmayan Gogol yorumum olan "Bir Delinin Hatıra Defterini mi" Moral Sahnesi'ni belirli günler günlüğünü gelenlere okumak için kiralayan Kahramanımız ve onu izlemeye gelen oyun seyircileri ile kurduğu interaktif ilişki... Önce kendi gibi gerçek sandığın kişinin, aslında bir şizofren kimlik olması seyirci ile kurulan düğümün belki de ilk çözüm noktası olur, sorular sorar kendini Aksantin İvanaviç Poprişçin sanan kişi, sorduğu sorulara verdiği cevaplar işin gittikçe bir çıkmaza doğru gittiğinin belirtisidir aslında... Sonra önde oturan bir beyefendiyi, soylu bölüm başkanı, arkalarda oturan bir hanımefendiyi aşık olduğu kız Sofya, yan masada öylece tuhaf tuhaf bakan kişiyi, bölüm başkanı,şüphelendiği başka bir genci müdür sanmaya başlamaya başlar ve belki de işte o Zaman oyun başlar! Başlayan bir oyun mu, bu alanda kim oyuncu kim seyirci, kim deli kim akıllı en gerçek bir şekilde birbirine karışır... Sen de karışmak istersen bu karmaşaya İstanbul ve Ankara biletleri için hemen web sitesini aç ve biletini al, korkma bu bir oyun değil."


Yazan: N. Gogol/ M. Zakoğlu


Yöneten-uyarlayan-oynayan: Metin Zakoğlu


Detaylar :


İl : Ankara


İlce : Çankaya


Mekan : Kentpark AVM Moral Sahne


Mekan Adresi : Eskişehir Yolu 7. km No: 164


Başlangıç Saati : 17.05.2017 20: 00: 00


Bitiş Saati : 17.05.2017 22: 00: 00


Kategori : Bir Delinin Hatıra Defteri


Tür : Sahne Sanatları


Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Manşet

Haberler