"Bir Başka Yönüyle Kerbela" Konferansı

"Bir Başka Yönüyle Kerbela" Konferansı

'Bir Başka Yönüyle Kerbela' Konferansı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Metin Yılmaz'ın konuşmacı olarak katıldığı "Bir Başka Yönüyle Kerbela" adlı konferans düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Yılmaz'ın konuşmacı olarak katıldığı "Bir Başka Yönüyle Kerbela" adlı konferans düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılan ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Peker, İlahiyat fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Osman Eyüpoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Recep Gün ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Konuşmasında "Kerbela" olayının tarihi yönleri hakkında bilgi veren Doç. Dr. Metin Yılmaz, tarihi olayların herkesin kendine göre çekip çevireceği olaylar olmadığını belirterek, farklı şeyler ortaya koymak popülizm uğruna olayların çarpıtıldığını söyledi. Yılmaz, "Aslında her olayı Kur'an'la temellendirme yöntemiyle fitneye karşı durabiliriz" dedi.

Doç. Dr. Metin Yılmaz, Kerbela olayının ihtiyatla yaklaşılması gereken bir olay olduğunu dile getirdi.

Konferans soru-cevap bölümüyle sona erdi. - SAMSUN

'Bir Başka Yönüyle Kerbela' Konferansı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title