Annenin Feryadı Yürekleri Dağladı: Çocuğum İlik Nakli Olmazsa Ölecek

Annenin Feryadı Yürekleri Dağladı: Çocuğum İlik Nakli Olmazsa Ölecek

Konya'da, 1,5 yaşındaki oğlununun ilik nakli olması için 50 bin liraya ihtiyacı olan genç anne, "İlik nakli olmazsa ölecek ne olur yardım edin." diyerek feryat etti.

Konya'nın Ereğli ilçesinde, bir buçuk yaşındaki oğlunun ilik nakli olması için 50 bin liraya ihtiyacı olan genç anne, "Ne olursunuz çocuğumu kurtarın. Çocuğum ilik nakli olmazsa gözümün önünde ölecek" diyerek gözyaşı döktü.

"ÇOCUĞUM GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ÖLECEK"

Ereğli ilçesinde ikamet eden Melek Dinler'in dünyası, 7 aylık dünyaya gelen oğlu Muhammed Ali'ye 'bağışıklık yetmezliği' teşhisi konulması üzerine başına yıkıldı. Çocuğunun hastalığıyla uğraştığı sırada eşinden de boşanan Melek Dinler, oğluyla birlikte babasının yanında yaşamaya başladı. Maddi imkanları yetersiz olan anne Melek Dinler, çocuğunun ilik nakli olabilmesi için gerekli olan 50 bin liranın bulunamaması halinde çocuğunun gözleri önünde öleceğini söyleyerek ağladı.

"ÇOCUĞUMU KURTARALIM"

Ameliyat masraflarını devletin karşılamadığını söyleyen Melek Dinler, "Bir sene, iki sene çocuğumun hastanede yatması gerekiyormuş. Sizlerden sadece isteğim çocuğumu kurtarmak. 50 bin lira ameliyat parası istiyorlar. Onda da benim maddi durumun iyi olmayınca, eşimle de ayrı olunca sizlere başvurdum. Parayı bulamayınca ameliyat olamayacak. Herkese sesimi duyuruyorum. Çocuğumu kurtaralım" şeklinde konuştu.

BABASI "ÖLÜRSE ÖLSÜN" DİYORMUŞ

Ayrı olduğu eşinin de kendisine yardımcı olmadığını öne süren Melek Dinler, "Kaç kere haber gönderiyoruz babasına, çocuk ilik nakli olacak gelin yardımcı olun diyorum. Ölürse ölsün, gebersin diyor. Yani utanıyorum böyle şeyi babasının demesine de. Ben kadın başıma ne yapacağımı şaşırdım. Aklıma bir şey de gelmiyor yapmak. Onun için size yalvarıyorum, çocuğumu kurtaralım" dedi.