Bip Seçim Programını Açıkladı
Haberler » Güncel » Bip Seçim Programını Açıkladı - Haber

Bip Seçim Programını Açıkladı

Bremen Entegrasyon Partisi (Bip), 22 Mayıs'ta Yapılacak Eyalet Seçimleri İçin Çalışmalarına Hız Verdi.

Bip Seçim Programını Açıkladı

BREMEN Entegrasyon Partisi (BİP), 22 Mayıs'ta yapılacak eyalet seçimleri için çalışmalarına hız verdi. Walle semtindeki Merkez Lisesi 11. sınıf öğrencilerin konuğu olan BİP yöneticileri, öğrencilere hedefleri ve programları hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin daveti üzerine onlarla okul içinde biraraya geldiklerini, kendilerini tanıttıklarını ve partileri hakkında bilgi verdiklerini anlatan Parti Genel Başkanı Levent Albayrak, ?Öğrencilerin bir çok parti arasından bizi tercih etmesi çok güzel bir olay. Gençler konulara daha iyi hakim ve politikayı yakından izliyorlar? dedi.

Seçim programı hakkında bilgi verdi

Bremen Eyaleti'nde 22 Mayıs 2011 tarihinde seçim olacağını, seçime sıkı şekilde hazırlandıklarını anlatan Albayrak, parti olarak seçim programını da hazırladıklarını açıkladı. Seçim programlarında ilk maddelerden birisinin eşitlik ve yabancı düşmanlığıyla mücadele olduğunu vurgulayan Levent Albayrak, ?Biz Türklerin ve göçmenlerin partisiyiz. Bu nedenle Bremen'de göçmenlerin sorunlarını çözecek seçim programı hazırladık. Göçmenlerin en büyük sorunlarından birisi yabancı düşmanlığı. Biz parti olarak yabancı düşmanlığına karşı savaş açtık. Bremen'de öğrenciler evlerine en yakın okullara gitmek zorunda. Oysa bir öğrencinin en iyi okulda veya istediği okulda eğitim alma hakkı vardır. Biz bunuda programımıza aldık. Anadil eğitimine önem vereceğiz. Anadiline hakim olmayan bir öğrenci Almancayı sağlam temeller üzerine kuramaz. Meslek eğitimi şartlarını kolaylaştırıp, her gencin istediği yerde meslek eğitimi almasını sağlayacağız? dedi.

Hamburg seçimlerini değerlendirdi

Hamburg seçimleri hakkında da görüş belirten Albayrak, ?Hamburg seçimlerini yakından takip ettik. SPD'nin başarısı sürpriz olmadı. Çünkü SPD hem yapancı kökenli milletvekillerine ağırlık verdi, hem de göçmenleri önemsediğini gösterdi. Ancak SPD'nin daha çok Türk kökenli milletvekili adayı göstermesi gerekiyordu. Seçimlere katılan Türk partisinin başarılı olamaması üzücü. Biz şimdiden bunun önlemlerini alıyoruz. Biz göçmenleri ve Türkleri temsil eden bir partiyiz. Bu nedenle tüm göçmenlerin ve Türklerin desteğini bekliyoruz? diye konuştu.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler