Binlerce Turisti Ağırlayan Plajlar Amatör Balıkçılara Kaldı

Binlerce Turisti Ağırlayan Plajlar Amatör Balıkçılara Kaldı

Binlerce turisti ağırlayan plajlar amatör balıkçılara kaldıANTALYA - Yazın yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya'nın Alanya ilçesindeki dünyaca ünlü mavi bayraklı plajlar, kışın amatör balıkçılara kaldı.

Binlerce turisti ağırlayan plajlar amatör balıkçılara kaldı

ANTALYA - Yazın yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya'nın Alanya ilçesindeki dünyaca ünlü mavi bayraklı plajlar, kışın amatör balıkçılara kaldı.
Dünyaca ünlü Kleopatra, Damlataş, Keykubat plajları, sezonun bitmesi ve havaların soğuması ile boşaldı. Yazın 'iğne atsan yere düşmeyecek' görüntülerin yaşandığı plajlar kışın ise amatör balıkçıların uğrak yeri haline geldi. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahil boyunca denize olta atıp balık tutarak vaktini değerlendirdi.
"Bu güzelliği tavsiye ederim"
Güneşli havayı fırsat bilerek sahile balık tutmaya gelen Abidin Öz, Alanya'da yaşadığını söyledi. Öz, "Kahvehaneye gidip oturmaktansa bu güzel havada insanlarla sohbet ediyoruz. Balık tutup tutmamak önemli değil, zamanımı deniz kenarında geçiriyorum. Bu arkadaşlara da bu güzelliği tavsiye ederim" dedi.
Balık avlayan Abdullah Çamurcu ise emekli olduğunu ve boş vaktini plajda geçirdiği aktardı. Çamurcu, "Deniz havası kansere ve strese çok iyi geliyor. Bütün 65 yaş üstü arkadaşımın burada olmasını istiyorum" diye konuştu.