Hayat Sigortası Yalanıyla Dolandırıcılık Yapan Şebekeden 8 Kişi Tutuklandı
Haberler » 3. Sayfa » Hayat Sigortası Yalanıyla Dolandırıcılık Yapan Şebekeden 8 Kişi Tutuklandı - Haberler

Hayat Sigortası Yalanıyla Dolandırıcılık Yapan Şebekeden 8 Kişi Tutuklandı

Zonguldak'ta 6 aylık fiziki ve teknik takibin ardından, sağlık sigortası vaadiyle vatandaşı dolandıran "Call center" şebekesine yapılan operasyonda, 4'ü kadın 8 kişi tutuklandı.

'ta 'Call Center' operasyonunda gözaltına alınan ve sabah saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4'ü kadın 9 kişiden 8'i tutuklandı. 1 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

HAYAT SİGORTASI VAADİYLE 40 KİŞİNİN BİLGİLERİNİ ÇALDILAR

Dolandırıcılar call center üzerinden yaklaşık 40 kişiyi sağlık sigortası yapma veya yenileme vaadiyle kredi kartı bilgilerini alarak dolandırdı. Vatandaşları arayarak hayat sigortası yaptırdığına ve uzatmak için ödeme için son gün olduğuna ikna eden şebeke, hayat sigortasını uzatmak veya iptal etmek için ücret talep etti. İddialara göre iptal ücretinin ödenmemesi halinde icra yoluyla ödeme yapmaya mecbur bırakılacaklarını söyleyerek mağdurları kandırdı.

KREDİ KARTLARINDAN ÇEKİM YAPTILAR

Şebeke üyelerinin sözlerine inanan vatandaşlar da kullanım tarihleri ve güvenlik kodları da dahil olmak üzere kredi kartlarına ait tüm bilgileri dolandırıcılara verdi. Bilgileri alan şebeke, vatandaşların kredi kartlarından çekim yaparak onlarca kişiyi binlerce lira dolandırdı.

8 KİŞİ TUTUKLANDI

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 6 Ocak'ta İl Emniyet Müdürlüğü bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Zonguldak, Balıkesir, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan O.Y.B., D.Ö, E.K, M.Ş, Ç.A.K, D.D, M.B, B.K, ile A.B.B. sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemlerini adliyeye sevk edilmişti.

1 KİŞİ SERBEST

Cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan E.K, M.Ş. Ç.A.K, D.D, M.B, B.K, D.Ö. ile O.Y.B. tutuklanarak Beycuma M Tipi Kapalı cezaevine gönderilirken, A.B.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA


Haber Videosu

: Hayat Sigortası Yalanıyla Dolandırıcılık Yapan Şebekeden 8 Kişi Tutuklandı

Manşet

Haberler