Binler "Zafer Hepimizin" dedi - Haberler
Haberi Paylaş

Binler "Zafer Hepimizin" dedi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Binler "Zafer Hepimizin" dediBURSA - Nilüfer Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda düzenlediği "Zafer Hepimizin" faaliyeti binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Binler "Zafer Hepimizin" dedi

BURSA - Nilüfer Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda düzenlediği "Zafer Hepimizin" faaliyeti binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Statta toplanan binlerce kişi Türkiye haritası oluşturup "Zafer Hepimizin" koreografisi yaptı.

Türkiye haritası oluşturulmasında gönüllü olarak yer almak isteyenler saat 17.00'den itibaren stadyuma gelmeye başladı. Önce kayıt yaptıran vatandaşlar, daha sonra haritadaki yerlerini aldı.

Tarihi fotoğrafta yer almak isteyen binlerce kişi, sıcak havaya rağmen uzun süre alanda o muhteşem anı bekledi. Harita oluşturulurken de vatandaşlar müzik grupları Sirius ve Eski Liman'ın şarkılarıyla Zafer Bayramı coşkusunu yaşadı. Nilüfer Bando da alanda verdiği konserle coşkuyu artırdı.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Nilüfer Belediyesi eski başkanı Mustafa Bozbey'in yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan, Erkan Aydın, Nurhayat Kayışoğlu, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, çok sayıda partili, dernekler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler de "Zafer Hepimizin" faaliyetine katılarak haritada yer aldılar.

Yaklaşık 3 saat süren çalışma sonunda Türkiye haritası tamamlandı ve alanı dolduran binlerce katılımcı önce saygı duruşunda bulundu ardından hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.

Başkan Erdem: "Biz Türkiye'yiz ve böyle çok güzeliz"

Türkiye haritasının oluşturulmasının ardından sahneye çıkan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa'nın dört bir yanından gelip fotoğrafta yer alan bütün gönüllülere teşekkür etti.

"Öyle güzelsiniz ki, Atatürk'ün Türkiye'si kadar güzelsiniz" diyen Başkan Erdem, Türkiye'nin, her etnik kökenden ve inançtan vatanseverlerin omuz omuza savaştığı bir özgürlük mücadelesi ile kurulduğuna vurgu yaptı.

Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz o özgürlük savaşçılarının torunları olmaktan onur duyuyoruz ve başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eden 30 Ağustos, Türk milletini sömürge durumuna düşmekten kurtaran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağlayan bir zaferdir. O nedenle bu zafer hepimizin. Bizler bugün Dumlupınar'da tarihin akışını değiştiren cesaret ve inancımızı yeniden hatırlamak için, Cumhuriyet kazanımlarına her zaman sahip çıkacağımızı haykırmak için biraradayız. Biliyoruz ki emperyalizmin bu coğrafya üzerindeki hayalleri sona ermedi. Az önce havadan çekilen fotoğraf o hayallere cevabımızdır. Biz Türkiye'yiz ve böyle çok güzeliz. Geçmişte olduğu gibi yine omuz omuzayız ve her şeye rağmen hala dimdik ayaktayız. Biz birlikteyken güzeliz ve hep öyle kalacağız."

Başkan Turgay Erdem'in konuşmasının ardından düzenlenen havai fişek gösterisi coşkuyu artırırken, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu da "Nirengi" gösterisi ile faaliyete katılan vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Binler Zafer Hepimizin dedi

Binler Zafer Hepimizin dedi

Binler Zafer Hepimizin dedi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

nilüfer belediyesi, Zafer Haftası, Türkiye, Asker, Genel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title