Bingöl, Parça Parça Satılıyor

Bingöl, Parça Parça Satılıyor

Bingöl’de yerel yayın yapan bir site Bingöl ile ilgili ilginç iddialara yer verdi. Bingöl’de yayın yapan www.bingolum.com sitesinin "Bingöl, Parça Parça Satılıyor" başlığıyla verdiği haberde, kuzey ilçeleriyle bağlantısı kesilmeye çalışılan Bingöl’ün, gizli gizli parçalandığını yazdı.

Bingöl, Parça Parça Satılıyor

Sitede yer alan haber şöyle: Bingöl'ün Kiğı ve Adaklı ilçelerine bağlantısını sağlayan Sancak yolu onarılmazken, aynı ilçelere ulaşımı sağlayan Elazığ ilçelerinden olan Karakoçan üzerinden giden yol onarılıyor. Bingolum.com sitesinde yer alan habere göre, Adaklı ve Kiğı ilçesine gidebilmek için önce Elazığ'ın Karakoçan ilçesine gitmek zorunda bırakılıyoruz. Bingöl'den Kiğı ilçesine Sancak yolu üzerinden 70 kilometrelik uzaklıkta olmamıza rağmen, Karakoçan yolu onarılarak bu uzaklık 120 kilometreye çıkarılıyor. Kendi ilçemize gidebilmek için önce başka il sınırlarına zorlanıyoruz. Amaç ise, Bingöl'ün ekonomisine darbe vurarak, yakın zamanda Kiğı ilçesini ve Yayladere’yi Elazığ'a bağlamak. Tüm yatırımlar Elazığ ili düşünülerek yapılıyor. Karayolları müdürlüğü yerine şefliğin kalması ve şefliğin de Elazığ'a bağlı olması bu hayallerinin gerçekleşmesini kuvvetlendiriyor. Kiğı, Adaklı ve Yayladere ilçelerinin Bingöl ile bağı kesilerek, bu ilçelerin ticaretini Elazığ'a kaydırmak isteyenler ise ‘her fırsatta Bingöl sevdalısıyız’ diye atıp tutanlar.

Başbakan'a Dilekçe Skandalı
Bazı iddialara göre, Kiğı Belediye Başkanı, encümenleri ve bazı ilçe siyasi parti başkanlarının imzasıyla Başbakanlığa dilekçe gönderildi. Dilekçede Karakoçan yolunun onarılması isteniyor. Ancak dilekçede Kiğı ilçesinin Bingöl’e bağı olarak sadece Karakoçan yolu gösteriliyor. Sancak yolu ise dilekçede belirtilmiyor ve gizlenmeye çalışılıyor. Böylelikle Sancak yolu yapılmayacak ve Kiğı ilçesine bağımız kesilmiş olacak.

Bingöl'ün Satılmasına İzin Verilmesin
Kirli oyunların döndüğü Karakoçan yolunun sorumlularının Bingöl halkına hesap vermesi gerekiyor. 70 kilometrelik yol neden tercih edilip onarılmıyor da, 120 kilometrelik Karakoçan hattı onarılıyor. Kimler bu yol ile Bingöl’ü küçültmeye çalışıyor.

Hep Beraber Bingöl’e Sahip Çıkalım

Meclisteki tüm milletvekilleri, siyasiler, bürokratlar, sivil toplum örgütleri, işadamları, demokratik kitle örgütlerinin bu olaya dur demesi gerekiyor. Bingöl’ün artık başkalarının egemenliğinde yaşamaması gerekiyor.

http://www.bingolum.com/index.php?option=com_content&task=view&id=470&Itemid=2