Bingöl'de Teröristlerce Yapılan Saldırı

Bingöl'de Teröristlerce Yapılan Saldırı

Bingöl Valisi Vehbi Avuç, Orman Kesimi Yaparken PKK'lı Teröristler Tarafından Silahlı Saldırıya Uğrayarak Yaralanan ve Bingöl Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alınan Orman İşçilerini Ziyaret Etti.

Bingöl'de Teröristlerce Yapılan Saldırı

Bingöl Valisi Vehbi Avuç, orman kesimi yaparken PKK'lı teröristler tarafından silahlı saldırıya uğrayarak yaralanan ve Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan orman işçilerini ziyaret etti.

Yaralıları ziyaret ettikten sonra bir açıklama yapan Vali Vehbi Avuç, olaydan büyük üzüntü duyduklarını, teröristlerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Vali Avuç, "Malesef bölgemizde terör olayları oluyor. Devletimiz büyüktür, terörle mücadele edecek güçtedir. PKK terör örgütü tarafından yapılan hain saldırı sonucunda Kartal köyü mevkiinde orman kesimi yapan 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar Bingöllü'dür. Saldırıda yaralanan 4 vatandaşımız

da hastanede tedavi altındadır. Bu yaralılardan 1'i yoğun bakımdadır. Bölgedeki teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatılmıştır" dedi.

(MÇ-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA