Bingöl'de terör örgütüne ait uyuşturucu, silah ve patlayıcı yakalandı

Bingöl'de terör örgütüne ait uyuşturucu, silah ve patlayıcı yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Bingöl'ün Genç ilçesinde ele geçirilen PKK / KONGRA-GEL'e ait olduğu belirtilen uyuşturucu madde, bir adet av tüfeği ve patlayıcı maddelerin terör örgütünün kendini uyuşturucu ticaretiyle finanse ettiğinin kanıtı olduğunu kaydetti.

Bingöl'de terör örgütüne ait uyuşturucu, silah ve patlayıcı yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Bingöl'ün Genç ilçesinde ele geçirilen PKK/ KONGRA-GEL'e ait olduğu belirtilen uyuşturucu madde, bir adet av tüfeği ve patlayıcı maddelerin terör örgütünün kendini uyuşturucu ticaretiyle finanse ettiğinin kanıtı olduğunu kaydetti.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan bilgi notunda, TSK'nın 23 Ocak 2008 tarihinde Bingöl'ün Genç ilçesi Bulgurluk bölgesinde icra edilen orta çaplı operasyon kapsamında yapılan aramalarda, PKK'ya ait olduğu belirlenen uyuşturucu, silah ve patlayıcı ele geçirildiği bildirildi. Ele geçirilen maddelerin terörün uyuşturucu ticareti ile finanse edildiğini bir kez daha teyit ettiği ifade edilen açıklamada, PKK/ KONGRA-GEL terör örgütünün bu maksatla geniş bir suç şebekesi oluşturduğunun görüldüğü kaydedildi.

Genelkurmay'ın açıklaması şöyle devam etti: "Türk Silahlı Kuvvetleri, eli kanlı PKK terör örgütü ile ona hizmet eden çevrelerle mücadelesini kararlılıkla sürdürürken, işledikleri insanlık suçlarını iç ve dış kamuoyunun bilgisine sunmaya devam edecektir."

Ele geçirilen maddeler şöyle: 150 kilogram esrar, 200 gram toz esrar, 6 kilogram Hint keneviri tohumu, 1 adet tam otomatik av tüfeği, patlayıcı madde yapımında kullanılan çeşitli malzemeler.

Kaynak: CHA