Bingöl'de PKK'ya Uyuşturucu Darbesi

Bingöl'de PKK'ya Uyuşturucu Darbesi

Bingöl'de Güvenlik Güçlerince Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Yapılan Operasyonda 452 Kilogram Esrar Maddesi ile 1 Adet Pompalı Tüfek Ele Geçirildi.

Bingöl'de PKK'ya Uyuşturucu Darbesi

Bingöl'de güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonda 452 kilogram esrar maddesi ile 1 adet pompalı tüfek ele geçirildi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör örgütüne mali finansman sağlamak maksadıyla ekim, hasat işlem ve nakil aşamalarında destek veren uyuşturucu şebekesine karşı operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, Genç İlçesi Bulgurluk Köyü Kirişli Mahallesi'nde adli makamlardan alınan karar ile yapılan aramada, 6 evde toplam 41 koli çuval içerisinde toplam 452 kilogram esrar maddesi ve 1 adet pompalı av tüfeği ele geçirildiği kaydedildi. Aramalarda uyuşturucu maddelerine karşı eğitimli narkotik köpeğinin de aktif olarak kullanıldığı kaydedilen açıklamada, ele geçirilen uyuşturucunun yaz aylarında meşelik ve çalılık alanlarda terör örgütünün desteğiyle ekildiği, toplanmayı ve işlenmeyi müteakip paketlenerek piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildiği ifade edildi.

(MÇ-MSA-OK-Y)