Bingöl'de Mehmetçik Dershanesi Törenle Açıldı
Haberler » Yerel » Haber

Bingöl'de Mehmetçik Dershanesi Törenle Açıldı

Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda Görevli Askerlerin Eğitim Vereceği Mehmetçik Dershanesi Düzenlenen Törenle Açıldı.

Bingöl'de Mehmetçik Dershanesi Törenle Açıldı

Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli askerlerin eğitim vereceği Mehmetçik Dershanesi düzenlenen törenle açıldı.

İl merkezindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu'nda eğitim verilecek dershanenin açılış törenine, Vali Vehbi Avuç, 49.Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Haluk Çetinkaya, AK Parti Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz, Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu, Belediye Başkanı Vekili Bahri Keskin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu, bazı kurum müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Törende yaptığı konuşmada Mehmetçik Dershanesi'nin geçmiş yıllarda Bingöl'e sunduğu hizmetlere değinen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu, Mehmetciğin, dershaneye gidemeyen yüzlerce yoksul öğrencinin başarısı için yıllardan beri eğitimin ve Bingöl'ün hizmetinde olduğunu vurguladı. Bingöl'de özel dershane sayısının 11 olduğunu belirten Hansu, bu dershanelerdeki öğrenci kontenjanının 6 bin 592, kullanılan kapasitenin 3 bin 100 olduğunu belirtti. Hansu, verdiği kaliteli eğitim ile geçmiş yıllarda bir çok yoksul öğrenciye üniversite kapılarını açan Mehmetçik Dershanesi'nin bu yıl da aynı başarıyı yakalayacağına inançlarının sonsuz olduğunu ifade etti.

Yapılan konuşmanın ardından dershanenin açılışını yapan Vali Avuç ve Tuğgeneral Çetinkaya ile Milletvekilleri, matematik dersinin verildiği bir sınıfa giderek öğrencilerle ders dinledi. Öğrencilere 5 ayrı sınıfta, Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, rehberlik, felsefe ve geometri branşlarında ders verileceği belirtildi.

(MÇ-MET-Y)

20.10.2007 19:34 TSİ