Bingöl'de İzinsiz Gösteri

Bingöl'de İzinsiz Gösteri

Bingöl'de Nevruz'u Bahane Eden Gruplar İzinsiz Gösteri Yaptı. Değişik Mahalle ve Sokaklarda Lastik Yakarak Halay Çeken Şahıslar, Polisin Olay Yerine Gelmesiyle Kayıplara Karıştı.

Bingöl'de İzinsiz Gösteri

Bingöl'de Nevruz'u bahane eden gruplar izinsiz gösteri yaptı. Değişik mahalle ve sokaklarda lastik yakarak halay çeken şahıslar, polisin olay yerine gelmesiyle kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, muhtelif noktalarda izinsiz gösteri yapıldığı ve lastik yakıldığı duyumları alan Bingöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Gelen ihbarlar üzerine olay yerine hareket eden polis ekiplerini gören şahıslar, yaktıkları ateşi bırakıp kaçtılar. Bingöl'ün Mirzan, Yenimahalle ve Bahçelievler mahallelerinde akşam saatlerinde 4-5 ayrı noktada lastik yakılarak izinsiz gösteri yapıldı. Polis ile birlikte olay yerine giden Bingöl Belediyesi itfaiye ekipleri yanan ateşi söndürdü. İzinsiz gösterilere müsade etmemek için Bingöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Hareket ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin mahallelerde araçlarla rink halinde dolaştıkları bildirildi.

(MÇ-AK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA