Bingöl'de Eski Lise Binasında Yangın

Bingöl'de Eski Lise Binasında Yangın

Bingöl'de Kullanılmayan Eski Sağlık Meslek Lisesinin Çatı Katında Yangın Çıktı. Çıkan Yangına İtfaiye Ekipleri Müdahelede Yetersiz Kalınca, Yangın Saatler Sonra Söndürülebildi.

Bingöl'de Eski Lise Binasında Yangın

Bingöl'de kullanılmayan eski sağlık meslek lisesinin çatı katında yangın çıktı. Çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahelede yetersiz kalınca, yangın saatler sonra söndürülebildi.

Alınan bilgiye göre, Yenişehir Mahallesi Doğum Hastanesi civarında bulunan ve 2003 Bingöl depreminde hasar gördüğü için kullanılmayan sağlık meslek lisesi çatı katında bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Çevredekilerin farketmesiyle çağrılan Bingöl Belediyesi itfaiye ekipleri, olay yerine zamanında gelmesine rağmen müdahalede yetersiz kalındı. Yangın büyüyünce olay yerine Vali Vekili Hayati Taştan, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Bahri Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı

Muhittin Bukan, milli eğitim ve il sağlık müdürleri de geldi. Yangının çıktığı okul çevresinde başka binaların olmaması yangının başka yerlere sıçramasını engelledi. İtfaiyenin saatler süren çalışmasının ardından yangın söndürüldü.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

(MÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA