Bingöl Belediyesi Hakkındaki 'Soruşturma İzni' Kaldırıldı

Bingöl Belediyesi Hakkındaki 'Soruşturma İzni' Kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı Tarafından Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp ve 6 Belediye Bürokratı Hakkında 'Devleti Zarara Uğratmak' ve 'Sahte Evrak Düzenlemek' Suçlarından Soruşturma Açılması İçin Verilen İznin Kaldırıldığı Bildirildi.

Bingöl Belediyesi Hakkındaki 'Soruşturma İzni' Kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp ve 6 belediye bürokratı hakkında 'devleti zarara uğratmak' ve 'sahte evrak düzenlemek' suçlarından soruşturma açılması için verilen iznin kaldırıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, 2006 yılında yapılan şehir temizlik ihalesinde belediyenin devleti zarara uğrattığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından Bingöl'e müfettiş gönderildi. Konunun araştırılması için Bingöl'e gelen müfettişler, çöp ihalesinde yolsuzluk yapıldığı ve devletin zarara uğratıldığı sonucuna vararak, başkan Ketenalp ile İhale Komisyonu üyeleri Mehmet Bozaba, Zeki Korkutata, Rüştü Toprak, Mehmet Ayrancı, Şefik Kaldık ve Mehmet Afacan hakkında soruşturma izni verilmesini İçişleri Bakanlığı'na önerdi. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı'nca soruşturma izni verilmişti.

Belediye Başkanı Ketenalp, bugün saat 14.00'te makamında bir basın toplantısı yaparak Danıştay 1. Dairesi'ne yaptıkları itirazın kabul edildiğini ve verilen soruşturma izninin kaldırıldığını söyledi.

(MÇ-MET-MEF-Y)