Binali Yıldırım'dan CHP'li Belediyelere Bol Sıfırlı 30 Mart Karnesi
Haberler » Politika » Binali Yıldırım'dan CHP'li Belediyelere Bol Sıfırlı 30 Mart Karnesi - Haber

Binali Yıldırım'dan CHP'li Belediyelere Bol Sıfırlı 30 Mart Karnesi

İzmir'in Buca ilçesinde partililerle bir araya gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP’li belediyelere bol sıfırlı karne verdi.

Binali Yıldırım'dan CHP'li Belediyelere Bol Sıfırlı 30 Mart Karnesi

'in Buca ilçesinde partililerle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , CHP'li belediyelere bol sıfırlı karne verdi. Sadece 'tembellik ve işe gitmeme' dersinden 10 puan veren Yıldırım, "Bunları 30 Mart'ta uzun bir tatile göndermeye ne dersiniz" dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, daha önce Buca'da belediye başkanlığı yapan AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı 'la AK Parti Buca Seçim Koordinasyon Merkezi'nde partililerle bir araya geldi. Seçim merkezi önüne kurulan platformda konuşan Yıldırım ve AK Parti'liler, CHP'li belediyelere karne verdi. Yerel yönetim karnesinde her ders için partililere kaç not verdiklerini soran Yıldırım, "30 Mart'a 50 gün kaldı. 30 Mart'tan sonra bunlar karnesini alacak. Bunların 30 Mart karnesine bir göz atalım. Trafik, alt yapı, temizlik, yeşil alan, kültür, eğlence merkezleri, otopark, doğalgaz, çevre kirliliği?" diye sordu. Partililerin her derse sıfır notu vermesinin ardından "Çok gaddarlık ediyorsunuz. Bu kadar sıfır olur mu? Bir tane de iyi not olsun. Tembellik işe gitmeme?" diye soran Yıldırım son derse 10 puan verilince, "Bir tane 10'ları var. 30 Mart'ta karne verildi. Bunlar sınıfta kaldı. Bunları 30 Mart'ta uzun bir tatile göndermeye ne dersiniz? Bunlar yatmaktan çok yoruldular. Bunları gönderip uzun bir tatil yapsınlar. Nerede kalmıştık, kaldığımız yerden Cemil Şeboy'la yola devam diyoruz" diye konuştu.

"30 MART'TA TEZKEREYİ VERECEĞİZ"

CHP'li belediyelerin icraatlarını eleştiren Yıldırım şöyle konuştu: "Bunların kentsel dönüşümden anladığı hava kirliliğidir. Kentten anladığı trafik sorunudur. Otopark, yeşil alan doğalgaz sorunudur. Bunların anladığı hizmetsizliktir. Konuşma desen bunlarda, keyif çatma desen bunlarda 'hadi hizmet' dediğinde ortada kimse yok. Hiç merak etmeyin. Bunların tezkeresi hazırlandı. Erken terhis var. 30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz terhisleri göndereceğiz. Buca 30 Mart'ta tarih yazacak. Cemil Şeboy'la tekrar yola devam diyecek."

"İZMİR HER YAĞMURDA VENEDİK OLUYOR"

İzmir'in her yağmurda Venedik olduğunu söyleyen Yıldırım, "Yağmur bolluk berekettir ama İzmir'e, bu güzel şehre hizmet etmeyenler için yağmur bir felaket, bir kabustur. Hem yağmur yağacak hem de İzmir yağmurda sele dönüşmeyecek. Bunlar 10 yıldır dillerinden düşürmediği bu meydanlarda Buca'da, Karabağlar'da İzmir'in bütün ilçelerinde kentsel dönüşüm dediler, dediler, sonunda yağmur yağınca kenti sele dönüştürmeyi başardılar, bunları tebrik ediyorum" diye konuştu.

Konuşması sırasında genç partililerin "Yolların kralı" sloganına cevap veren Yıldırım şunları söyledi: "Gençler bir dakika. Burada hafif bir yoldan çıkma oldu. Yolların kralı olmaz yolların kuralı olur. Biz yolları hayatları birleştirmek için yaptık krallar için değil. Bu bir planlı toplanma değil bu bir gönülden gönüle yolların inşa edildiğini gösteren çok büyük heyecandır. Bu topluluk bir şey diyor. Bu topluluk 435 bin Bucalı hemşehrime diyor ki; 'Yıldırım, Şeboy el ele, Buca güzel günlere.' Hazır mısınız?"

Muhtarlarla ve STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini, herkese Buca'da hatıralarını anlatır gibi Şeboy'un yaptıklarını anlattığını kaydeden Yıldırım, "Dedim ki; 'ey ahali şimdiki belediye başkanınız beş yılda hiç mi hizmet yapmadı niye bu kadar acımasız davranıyorsunuz?' Bir arkadaşımız dedi ki; 'bir dakika haksızlık ediyorsunuz. Bu başkan hiçbir şey yapmadı dersek haksızlık olur.' 'Ne yaptı?' diye merakla sordum, 'Cemil Şeboy ne yaptıysa onları bozdu' dedi. Yaptığı en büyük icraat yapılanları kullanılamaz hale getirmek. Buca'dan söz istiyorum Cemil Şeboy 30 Mart'ta Buca'da gelecek hem de öyle bir gelecek ki, Buca'dan yükselen ses Büyükşehir'e de ulaşacak Ankara'ya kadar da gidecek. İşte o zaman başkanın bu eserleri tekrar hayat bulacak ama Buca'nın tarihi değişecek kaderi değişecek buradan söz veriyorum" dedi.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Yıldırım, bu kez de gençlerin ses tellerinin zarar görmemesi için uyarıda bulundu. Kendisinin de ses tellerinden rahatsızlık yaşadığını hatırlatan Yıldırım, "Enerjinizi idareli kullanın daha 50 gün var. Sesinize çok yüklenirseniz sesiniz gider geri getirmek için uğraşırsınız. Reçeteyi aldık büyük ustadan da ses geri geldi" diye konuştu.

İzmir'in futbol takımları ve Bucaspor'dan da bahseden Yıldırım, "İzmir son yıllarda süper ligi Bucaspor'la yakaladı. Şimdi o Cemil Şeboy'un efsane başkanın süper lige taşıdığı Bucaspor nerede? PTT liginde 10. sıraya gelmiş. İşte fark bu. Hizmet farkını Bucaspor'a bakarak anlayın" ifadelerini kullandı.

"YATIRIMLARI AKLIMIZDA TUTAMIYORUZ"

25 Şubat'ta İzmir'le ilgili çok önemli projeler açıklayacaklarını duyuran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "25 Şubat'ta İzmirlilere, Bucalılara, İzmir'in 30 ilçesinde bin 300 mahallesine bütün hemşehrilerimize dokunacak çok güzel projelerimiz var. Zaten yapacaklarımızı bir yandan yapıyoruz. 35 proje devam ediyor. 'İzmir'e ne yaptın?' diye soruyor belediye başkanı. Afedersiniz İzmir'e ne yaptığımızı saymaya kalktığımızda mahcup olursunuz. Onların işi kolay İzmir'e yaptığı 3 iş var. Sağdan saysan 3 soldan saysan 3... Dolayısıyla aklında kolay tutuyor. Biz hangi birini sayalım. Yanımızda kitapla dolaşmamız lazım. Aklımızda tutamıyoruz o kadar çok ki. Bugün İzmir toplu ulaşımda sıkıntılarını bir nebze azalttıysa bunun arkasında bu kardeşinizin imzası var. İZBAN... İzmir'e biz yaptık muhalefet belediyesi var demedik. İzmir hizmeti hak ediyor dedik gereğini yaptık. Çiğli'den Narlıdere'ye eskiden yol mu vardı? Türkiye'nin 2. büyük havalimanını da biz yaptık. Hizmete sunduk."

"BİZİMLE HİZMET YARIŞI YAPAMAZLAR"

AK Parti'nin hayalleri anlatmadığını, ecdadın rüyasını gerçeğe dönüştürdükleri Marmaray'ı, 3. köprüyü, İzmir-İstanbul karayolunu, Sabuncubeli Tüneli'ni, Kemalpaşa Lojistik Köyü'nü anlattıklarını söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizimle hizmet yarışı bunlar yapamaz. Bunların yedi ceddi de yapamaz. Ne kadar hizmet varsa bu şehirde, altında bizim imzamız var. İzmir'e kim zerre kadar hizmet ettiyse başımızın üstünde yeri var. Biz bugünlere gelirken bu işi tek başımıza yapmadık. 11 yıl dolu dolu hizmet yaptık ama bizim başımızda bu ülke sevdalısı, milletini seven, yedi düvele karşı da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan var."

"BU, İZMİR'İN YAKALADIĞI İLK VE SON ŞANSTIR"

AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Şeboy ise şöyle konuştu: "Bu, İzmir'in yakaladığı ilk ve son şanstır. Türkiye uçacak, İzmir uçacak. 30 Mart'ta bu şans avucumuzun içinde inşallah 30 Mart'tan sonra güneş başka bir şekilde doğacak." - İZMİR

Kaynak: İHA