Bin Ladin'e Ait Yeni Ses Kasedi Ortaya Çıktı

Bin Ladin'e Ait Yeni Ses Kasedi Ortaya Çıktı

Merkezi Katar'da Olan El Cezire Televizyonu, Terör Örgütü El Kaide Lideri Usame Bin Ladin'in Yeni Bir Ses Kasedini Yayınladı.

Bin Ladin'e Ait Yeni Ses Kasedi Ortaya Çıktı

Merkezi Katar'da olan El Cezire televizyonu, terör örgütü El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in yeni bir ses kasedini yayınladı.

El Cezire televizyonunun, Bin Ladin'in arşiv fotoğrafı altında yayınladığı ses kasedinde, daha çok Irak'taki gelişmeler üzerine yoğunlaşılıyor. Bin Ladin, Iraklı militanların aralarındaki anlaşmazlıklara son vermeleri ve ülkedeki yabancı güçlere karşı güç birliğine gitmeleri çağrısında bulunuyor. ABD öncülüğündeki kaolisyon güçlerine karşı direnişte bulunan grupların, Allah'ın istediği gibi, birleşerek "görevlerini" yerine getirmelerini isteyen Ladin, ses kasetinde, "Kardeşlerim, mücahitlerin emirleri;

Müslümanlar adaletin yerine gelmesi için tek bir sancak altında birleşmenizi bekliyor" diyor.

Bin Ladin, 20 Eylül'de Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e karşı cihat çağrısında bulunmasından sonra yayınlanan son ses kasetinde de bu çağrısını tekarlıyor. El Kaide lideri, kasette 'Pakistan'daki Müslümanlar'ın Müşerref hükümeti, ordusu ve ona yardım edenlere karşı cihat etmelerinin bir mecburiyet' olduğunu söylüyor.

(AFP-İB-İB-OK-D)