"Bin Altın Adam Kampanyası" İçin Dernek Kuruldu

Samsunspor'un Gelecek Sezon Kamp, Ulaşım Malzeme Gibi Masraflarının Karşılanması İçin Başlatılan "Bin Altın Adam Kampanyası" Faaliyetlerini Yürütmek Amacıyla Samsunspor Taraftar Yönetici ve İşadamları Derneği Kuruldu.

Samsunspor'un gelecek sezon kamp, ulaşım malzeme gibi masraflarının karşılanması için başlatılan "Bin Altın Adam Kampanyası" faaliyetlerini yürütmek amacıyla Samsunspor Taraftar Yönetici ve İşadamları Derneği kuruldu.

Samsunspor'un mali yapısını biraz olsun rahatlatmak için AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Suat Kılıç önderliğinde başlatılan "Bin Altın Adam Kampanyası"nı sivil toplum örgütlerinin yürütmesi için dernek kuruldu. Kurulan derneğin geçici yönetim kurulunu sivil toplum örgütlerinin temsilcileri oluşturdu. Samsun İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda Milletvekili Suat Kılıç öncülüğünde yapılan toplantıda, derneğin tüzüğü oluşturuldu. 23 Haziran Pazartesi günü tüzel olarak kurulacak olan derneğin daha sonra Halk Bankası'nda dolar, euro ve YTL hesabı açarak kampanyaya start vereceği bildirildi.

Kampanya ve dernek hakkında bilgi veren Milletvekili Suat Kılıç, bu kampanyanın Samsunspor adına büyük bir heyecanı harekete geçirmek üzere kamu ve özel kesim temsilcileri ile başlatmış oldukları bir sinerji hareketi olduğunu söyledi. Bu hareketin Samsun'a ve Samsun halkına ait bir hareket olduğunu vurgulayan Kılıç, "Amacı Samsunspor'un 2008-2009 sezonunda rahat yönetilebilir bir mali destekleme profiline kavuşturulmasını sağlamaktır. Bu heyecanın merkezinden Samsun vardır. Siyasi görüşler ve ideolojiler söz konusu değildir. Toplumsal ayrılıklar söz konusu değildir. Ortak paydası Samsunspor'dur. Heyecanı körükleyen nokta kırmızı-beyaz renkler ve Samsunspor sevdasıdır. Bu amaçla kentin sivil ve sosyal kesimlerinin öncülüğünde Samsunspor'u gelecek sezon mali yönden desteklemek üzere bir dernek kuruluşunu gerçekleştirdik" dedi.

Derneğin adını "Samsunspor Taraftar Yönetici ve İşadamları Derneği" olarak belirlendiğine vurgu yapan Suat Kılıç, "Dernek Samsunspor'un deplasman giderleri, ulaşım, konaklama, kamp dönemi giderleri, kulübün sarp malzemeleri ve kulüp futbolcularının spor malzemeleri ihtiyaçlarının karşılanması, bunun yanı sıra kulüp personelinin maaşlarının ödenmesi gibi acil ve önemli ihtiyaçların temin edilmesi noktasında yardım ve destekleme faaliyetini sürdürecektir" diye konuştu. Derneğin tamamen şeffaflık ilkesi ile yönetileceğini aktaran Milletvekili Kılıç, geçici dernek yönetimi açıkladı.

Kılıç, "Derneğinin geçici Yönetim Kurulu Başkanlığını Av. Hakkı Tomaç, Başkan Yardımcılığına Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Özer, Saymanlığına Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'ndan bildirilecek bir kişi tarafından yürütülecektir. Basın sözcülüğünü Samsun Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Eyüp Güler yapacak. Üyeliklere ise Samsun Barosu'nu temsilen Av. Cengizhan Şengül, SAM-SEV'i temsilen Rüştü Araboğlu, Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Ayhan Çakır, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni temsilen Başkan Metin Genççakır, İstanbul'da bulunan dernekleri temsilen Müslüm Çamuroğlu seçilmiştir" diye konuştu.

Sivil ve sosyal kesimin geniş bir yelpazede temsiline imkan sağlayan bir yönetim yapısının ortaya çıkarıldığını söyleyen Kılıç, bu yönetim yapısı içinde toplanacak kaynakların Samsunspor Taraftar Yönetici ve İşadamları Derneği adına oluşturulacak olan internet sitesinden duyurulacağını da sözlerine ekledi.

(İG-SA-AC-NÇ-S)

Kaynak: İHA