Bimeks 47. Mağazasını Sakarya'da Açtı
Haberler » Yerel » Haber

Bimeks 47. Mağazasını Sakarya'da Açtı

Bimeks mağazalarının 47. şubesi Sakarya'da hizmete açıldı.

Bimeks 47. Mağazasını Sakarya'da Açtı

Bimeks mağazalarının 47. şubesi Sakarya'da hizmete açıldı.

Orhan Gazi Kültür Merkezi'nde hizmete giren mağazanın açılış töreninde konuşan Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, Sakarya ile birlikte Türkiye'nin 28 ilindeki vatandaşlara ulaştıklarını belirtti.

Mağaza açılışlarına hız kesmeden devam edeceklerini anlatan Bayraktar, "Bir hedef açıklamıştık halka arzımızda, hedefimiz her ilde bir Bimeks açmaktı. Bu hedef doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Güzel bir mağaza açtık ve Sakarya'ya hayırlı olsun" dedi.

Bayraktar, 2014 yılı sonu itibariyle Türkiye'nin bütün illerinde Bimeks mağazası açacaklarını söyleyerek, şunları bildirdi:

"Önümüzdeki günlerde Van ve Şanlıurfa'da bir mağaza açacağız. Daha sonra Bursa'da bir teknoport açtıktan sonra Temmuz ayında 5 mağaza açmayı planlıyoruz. Bu ay sonu itibariyle mağaza sayımızı 51'e çıkaracağız. Çok hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Halka arzı yaptıktan sonra sermaye yapımımızın güçlenmesiyle Türkiye'nin her tarafına yayılmaya başladık. Zaten bu hedefle birlikte yola çıkmıştık. 2015 yılı itibariyle sektörde lider şirketlerden biri olacağımızı söyleyebilirim, önce Türkiye daha sonra da yakın coğrafyalara gireceğiz. "

Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray ise Bimeks'in büyük hedeflerinin olduğunu ifade ederek, 3 sene önceki global krizde sıkıntı yaşamalarına rağmen sabrederek sıkıntıları aştıklarını dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde de Şanlıurfa'da da bir mağaza açılışı yapacaklarını hatırlatan Akgiray, prensiplerinin her zaman dürüstlük ve bulundukları yerde bulunan esnaflarla birlikte hareket etmek olduğunu kaydetti.

Mağaza, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve diğer ilgililerin kurdeleyi kesmesiyle hizmete açıldı.

Açılışın ardından indirimli ürün almak için mağaza önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar gruplar halinde içeri alındı. Mağaza yetkililerinin, herhangi bir izdiham yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

- SAKARYA