"Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi"
Haberler » Güncel » "Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi" - Haber

"Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi"

17 Mayıs'ta İzmir'de "Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi" konuşulacak

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), talip olduğu 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği organizasyonu için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından bu yıl yeniden görevlendirildi. 2012 yılında yapılacak 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü "Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi" teması etrafında şekillenecek.

TÜTED, bu tema çerçevesinde gerek kamu gerekse telekomünikasyon sektörünün önde gelen firma temsilcilerini 'de düzenleyeceği etkinlikte bir araya getirmeyi planlıyor. Etkinlik , , , Türksat ve Vodafone'un ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

TÜTED organizasyonu T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile İzmir'de Kaya Termal Otel'de gerçekleşecek.

17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, BTK Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu'nun açılış konuşmaları ile başlayacak.

Etkinlikte mobil ve sabit iletişim sektörleri ile uydu iletişim sektörünün lider markaları Avea, Turkcell, Türk Telekom, Türksat ve Vodafone'dan üst düzey yöneticilerin katılacağı ortak panelde "Sektörün Liderlerinden Bilgi ve İletişimde Kadının Akıl Terine Bakış" konuşulacak. Panelin moderatörlüğü BTK Kurul Üyesi Galip Zerey tarafından yapılacak.

"2023 Hedeflerine Doğru Sektörde Kadının Yeri" konulu panelin moderatörlüğünü BTK Kurum Başkan Yardımcısı Deniz Yanık üstlenecek. Panel katılımcıları arasında Vodafone Kurumsal Sabit İş ve Yakınsama Hizmetleri Direktörü Dr. Ayşe Ufuk Ağar, Türk Telekom Artvin İl Müdürü Oya Arkadaş, ITU Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Uzay Servisleri Departmanı Başkan Yardımcısı Mehtap (Muluk) Dufour, AVEA Regülasyon Analizi ve Endüstri İlişkileri Direktörü Ceylan Demir Erdal, Türksat Bilişim Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Mustafa Taylan Güvercin ve Turkcell Kurumsal Vatandaşlık Bölüm Başkanı Zeynep Özbil yer alacak.

Yetkilendirme Dairesi Başkanı Elif Özdemir'in moderatörlüğünde, STK temsilcilerinin ortak katılımıyla düzenlenecek panelde ise konu "Sektör Sivil Toplum Örgütlenmesinde Kadının Yeri ve Önemi" olacak. Panelde Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Arsan, Bilişim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi K. Erman Karaca, Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Kır, Tüm İnternet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Sarp Nebil ve Yazılım Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Zeynep Sarılar yer alacak.

TÜTED ile Dünya Telekomünikasyon Günü

Telekomünikasyon sektöründe kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan TÜTED, geçtiğimiz yıl İzmir'de 17 Mayıs tarihinde yapılan başarılı organizasyona da imza atmıştı. 2011'de tüm dünyada düzenlenen etkinliklerde "Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Kırsalda Daha İyi bir Yaşam" teması konu alınmıştı. 2012 yılında Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliklerinin organizasyonuna tekrar aday olmasının ardından TÜTED, Bilgi ve İletişim Kurumu tarafından yeniden görevlendirildi.

TÜTED, 23 yıllık birikiminin getirdiği deneyim ile yüksek katılımlı bir etkinliğe hazırlanıyor ve 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü'nü telekomünikasyon sektörü adına büyük bir sinerji ve farkındalık yaratılması için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyor. Paris'te 1865 tarihinde yirmi ülke tarafından ilk adımları atılan, şimdi ise merkezi Cenevre olan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU)'nin kuruluş günü olan 17 Mayıs, tüm dünyanın yanı sıra Türkiye'de de Dünya Telekomünikasyon Günü olarak kutlanıyor.

Kaynak: Bültenler
Son Dakika Güncel Haberleri