Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları Sergisi Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları Sergisi Açıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel
Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları Sergisi Açıldı

Sarıçam Belediyesi, Orhangazi ve Şahintepe mahallesinde iftar programı düzenledi.

Sarıçam Belediyesi, Orhangazi ve Şahintepe mahallesinde iftar programı düzenledi. Halkın büyük ilgi gösterdiği iftar programında 'Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları' konulu sergi açıldı.

Adanan Kahveci Caddesi üzerinde Sofulu Erkek Öğrenci Yurdu civarında gerçekleşen iftar programına Kaymakam Ali Murat Kayhan ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Koca ve fotoğraf sanatçıları katıldı. İftar programı öncesinde Sarıçam Belediyesi, Sarıçam Gönüllüleri Derneği (SARGÖNDER) ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) işbirliği ile gerçekleştirilen "Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları" adlı fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini Kaymakam Ali Murat Kayhan ile Belediye Başkanı Bilal Uludağ kesti. Kaymakam Ali Murat Kayhan sergi açılışında yaptığı konuşmada, Sarıçam’ın güzelliklerinin fotoğraflarda kalmamasını tüm Adanalının hizmetine sunulması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Bilal Uludağ ise Sarıçamın tanıtımı için farklı yanlarının da öne çıkartılarak yapılmasını belirterek, "Hep temizlik hizmeti, imar ve fen işleri gibi belediyecilik hizmetleri ile değil, bir de sanatsal yönleri ile gündeme gelinmesinin önemli olduğunu buluyorum. Bundan sonra ikinci çalışmamızı Fotoğraflarla Sarıçam şeklinde olacak. Bu çalışmaya emeği geçen herkesi kutluyorum." dedi.

Sarıçam Gönüllüleri Derneği (SARGÖNDER) Başkanı Avukat Yusuf Özer’de Sarıçam ilçesinde ikamet eden birisi olarak buranın gelişmesi kalkınması ve tanınması açısından kendi üzerlerine de bir görev düştüğünü belirterek, "Bu fikrimizi başkanımıza ilettiğimizde kendisi bize destek oldu. Burada Belediye sadece temel belediyecilik hizmeti değil ilçenin sanat yönüne de bakması önemli. Bu konuda bize destek olan Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) yönetimine teşekkür ediyorum." diye konuştu. AFAD Üyesi ve eski Başkanı Dr. Haluk Uygur ise bu fotoğraf sergisinde Sarıçam’a bir de sanatsal açıdan bakılmasının sağlandığını belirterek, Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın sanata bakışından dolayı teşekkür etti. Daha sonra tüm misafirler mahalle sakinleri ile birlikte iftar açtı.

Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları Sergisi Açıldı

Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları Sergisi Açıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title