Bilinçli Tüketici Kulübü'nden Tüketici Haftası Faaliyeti
Haberler » Yerel » Haber

Bilinçli Tüketici Kulübü'nden Tüketici Haftası Faaliyeti

Bilecik'in Bozüyük İlçesinde Tüketici Haftası, Saffet Şeker Turizm Meslek Lisesi Bilinçli Tüketici Kulübü Tarafından Hazırlanan Programla Kutlandı.

Bilinçli Tüketici Kulübü'nden Tüketici Haftası Faaliyeti

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Tüketici Haftası, Saffet Şeker Turizm Meslek Lisesi Bilinçli Tüketici Kulübü tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Saffet Şeker Turizm Meslek Lisesi Bilinçli Tüketici Kulübü’nün hazırlamış oldukları programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir, Garnizon Komutanı Zafer Yalçı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyyaz Bulutlar, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Hazırlanan programda insanların daha bilinçli, daha duyarlı, daha hesaplı ve uyanık olmaları gerektiği temasını işleyen bir sinevizyon gösterisinin ardından Bilinçli Tüketici Kulübü rehber öğretmeni Elif Yel konuşma yaptı. Yel konuşmasında, “Vereceğim mesajların ilki bilinçli tüketici olmakla ilgili, bu bir cimrilik değil, bilakis paramızın boşa harcanmaması ve çöpe atılmasını önlemektir. 2.’si yeni yatırımlar yeni istihdamlar yapıyoruz, fakat bunun yanında yerli malına gereken önemi vermiyor, kendi bünyemizde üretebileceğimiz ürünleri dışarıdan alarak paramızı yabancı devletlere harcıyoruz. 3.’sü kendi dilimize gereken önemi vermiyor, yozlaşmasına seyirci kalıyor, iş yerlerine yabancı isimler veriyoruz" dedi.

(FSİ-MŞ)

16.03.2007 17:58 TSİ