BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Haberleri

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haber, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 26.11.2020
Arçelik, Koç Üniversitesi ve ODTÜ, TÜBİTAK BİGG programı için güçlerini birleştirdi
Arçelik, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Kworks ve ODTÜ Teknokent, güçlerini birleştirerek girişimcilerin yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirmelerine destek olmak üzere TÜBİTAK destekli BiGG3 Programını başlattı.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 26.10.2020
Gazi Teknopark, 200 bin lira hibe kazanacak yeni girişimcilerini arıyor
Gazi Üniversitesi, TÜBİTAK ile ortak yürüttüğü "BİGG Anahtar" programı ile Teknopark kapılarını yeni girişimcilere açacak.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 22.10.2020
TÜİOSB'den yıllık 250 milyon dolarlık ihracat hedefi
Balta, bölgenin 245 hektarlık bir alana inşa edileceğini ifade ederek, şöyle konuştu "Altyapı, bina ve makine teçhizatlarımızla yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırımdan bahsediyoruz. Yeni kurulan organize sanayi bölgemizde yatırımcılarımızın bir araya gelmesiyle yıllık 250 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyoruz. Şu anda 180 hektarlık alanda inşaata başladık. Bu alana fabrika kuracak 70 yatırımcımız 7 bin kişiyi istihdam edecek. Daha sonrasında 245 hektarlık alana genişleyecek organize sanayi bölgemizde en az 100 yatırımcımızla 10 bin kişilik bir istihdama ulaşmayı hedefliyoruz." "Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teşvik veriyor" TÜİOSB'nin içerisinde yer alan firmaların birçok teşvikten faydalandığını dile getiren Balta, "Makine, teçhizat ve bina yatırımlarında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın bölgemize vereceği teşvikler var.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 9.9.2020
Bor Karma OSB'ye 68 milyon lira ödenek
Niğde'de Bor Karma Organize Sanayi Bölgesinin altyapı eksiklerinin giderebilmesi için 68 milyon lira ödenek aktarıldı.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 21.7.2020
Ege Üniversitesinde "Danışma Kurulu" toplantısı yapıldı
Ege Üniversitesi (EÜ) Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 22.6.2020
Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu fıstık işleme tesisini inceledi
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında hizmet veren Siirt Entegre Fıstık İşleme Tesisi'ni gezerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Hacıbektaşoğlu, 50 bin ton fıstık işleme kapasitesine tesisin, Siirt için büyük bir kazanım olduğunu söyledi.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 20.12.2019
Türkiye'deki sığınmacılara mali yardım programı kapsamında 3 sözleşme imzalandı
Avrupa Birliği (AB), Türkiye'nin güneydoğu illerinde su tedariği ve atık su sistemlerinin desteklenmesi ile sığınmacılar ve ev sahibi toplumlara yönelik geçim kaynakları ve istihdam imkanlarının iyileştirilmesi amacıyla 210 milyon avro tutarındaki 3 sözleşmeyi imzaladı.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 30.11.2019
YÖK Başkanı Saraç: "YÖK, üniversite-sanayi iş birliğine can suyu olacak projelere imza atıyor"
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK bünyesinde kurulan Üniversite-Sanayi İşbirliği (ÜSİ) Komisyonu'nun imza attığı verimli çalışmalarıyla bu alan için öngörülen tüm mekanizmaların sağlıklı yürümesini sağlayacak can suyu niteliğindeki kararların tüm ilgili kurum...
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 24.10.2019
"Yüksek Teknoloji Ödülü" Vestel'in
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından inovasyona dayalı ve yüksek teknoloji alanında faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına verilen "Yüksek Teknoloji Ödülü" Vestel Beyaz Eşya AŞ'nin oldu.
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı - 2.8.2019
KÜSİ Stratejisi Eylem Planı Toplantısı
Tekirdağ'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde üniversiteler, iş dünyası, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan ve uygulamaya konulan "Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi Eylem Planı Toplantısı" gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Haberleri | Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Haber - Haberler - Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haberleri, son dakika bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Arçelik, Koç Üniversitesi ve ODTÜ, TÜBİTAK BİGG programı için güçlerini birle
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 17:33:58. #1.15#
title