Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "2013-2017 Stratejik Plan Çalışması Dış Paydaş Analizi Erzurum Çalıştayı"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "2013-2017 Stratejik Plan Çalışması Dış Paydaş Analizi Erzurum Çalıştayı"

"2013-2017 Stratejik Plan Çalışması Dış Paydaş Analizi Erzurum Çalıştayı" Palandöken Dağı'nda bir otelde gerçekleşti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
01.11.2011 17:20 | Son Güncelleme: 01.11.2011 17:20

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

"2013-2017 Stratejik Plan Çalışması Dış Paydaş Analizi Erzurum Çalıştayı" Palandöken Dağı'nda bir otelde gerçekleşti.

Bilim Sanayi ve teknoloji İl Müdürü ilhan Aydın, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, yeni kurulan bakanlığın çalışmalarını ilgili sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarına aktarmak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Aydın, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın kalkınma planları ve yıllık programlardaki ilke, hedef ve politikalar doğrultusunda sanayi politika ve stratejilerini geliştirmek için çalıştaylar düzenlediğini bildirdi.

Sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarından görüşler aydıklarını belirten aydın, söz konusu fikirlerle bakanlık için yol haritası çizileceğini belirtti.

Daha önce Sanayi ve ticaret bakanlığı olarak faaliyet gösteren bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın kapsamlı çalışmalara imza atacağını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"bakanlığımızın kuruluş amaçları, ekonomik kalkınma, sosyal gelişme ve milli güvenlik hedefleri doğrultusunda bilim, teknoloji ve yenilikçilik politikalarını ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak belirlemek, uygulamak veya uygulanmasını sağlamak, sanayiye yönelik araştırma, geliştirme ve yenilikçilik program ve projelerini, bu kapsamda yapılacak faaliyet ve yatırımları desteklemek, teşvik tedbirleri almak ve uygulamak, bu konularda düzenleme ve denetlemeler yapmaktır."

Aydın, yeni bakanlığının organize sanayi bölgelerinin, endüstri bölgelerinin ve küçük sanayi sitelerinin planlanmasına, kuruluşuna, yapılaşmasına ve işleyişine ilişkin mevzuatla verilen görevleri yapacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum temsilcilerinin katıldığı çalıştay bölümüne geçildi.

- ERZURUM

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "2013-2017 Stratejik Plan Çalışması Dış Paydaş Analizi Erzurum Çalıştayı" - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 10:41:21. #1.15#
title