Bilgisayar Ön Muhasebe Kursu İlk Mezunlarını Verdi

Bilgisayar Ön Muhasebe Kursu İlk Mezunlarını Verdi

Samsun Gazi Belediyesi, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Halk Eğitim Merkezi İşbirliğiyle Düzenlenen ve Gazi Meslek Edindirme Kursları (Gamek) Kapsamında Gerçekleştirilen Bilgisayar Ön Muhasebe Kursu İlk Mezunlarını Verdi.

Bilgisayar Ön Muhasebe Kursu İlk Mezunlarını Verdi

Samsun Gazi Belediyesi, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ve Gazi Meslek Edindirme Kursları (GAMEK) kapsamında gerçekleştirilen Bilgisayar Ön Muhasebe Kursu ilk mezunlarını verdi.

Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Akaltun, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hayvalı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Kılıç'ın yanı sıra kursiyer yakınlarının da katıldığı törende kursları başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Gazi Belediyesi Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde kursiyerlere seslenen Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Gazi Meslek Edindirme Kursları (GAMEK) kapsamında gerçekleşen kursların geldiği noktanın kendilerini son derece mutlu ettiğini dile getirdi. Bin 500'den fazla genci meslek sahibi yaptıklarını, bu gençlerden 600'ünün farklı meslek kollarında istihdama kazandırıldığını vurgulayan Başkan Kaldırım, törene katılan kursiyerlere çevrelerindeki vatandaşları da bu kurslara teşvik etmeleri konusunda uyardı. 13 hafta süren ve 105 kursiyerin katıldığı kurslardan 84 kişinin başarıyla sertifikalarını almaya hak kazanmalarının önemli bir başarı olduğunu ifade eden Kaldırım, bir kursiyerin daha kurs bitmeden işe başlaması nedeniyle sertifikasını almaya babasını gönderdiğini öğrenmesi üzerine duyduğu mutluluğu, "İstihdama yönelik çalışmalarımızın meyvelerini topluyoruz. Kursları bitmeden iş sahibi olan ve istihdama kazandırılan gençlerimiz gurur kaynağımız olarak kollarında altın bilezikleriyle hayata atılıyor" şeklinde dile getirdi.

Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım'ın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Akaltun ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hayvalı, gerçekleşen kursların umut verici olduğu düşüncesinde fikir birliği içerisinde olduklarını kaydettiler.

(SAM-SA)

26.01.2007 16:14 TSİ

Kaynak: İHA