Bilgisayar Kurslarına Büyük İlgi

Bilgisayar Kurslarına Büyük İlgi

Bilgisayar Kurslarına Her Yaştan İlgi Artıyor.

Bilgisayar Kurslarına Büyük İlgi

iş arayanlar sertifika için bilgisayar kurslarına gelirken ev hanımları çocuklarının derslerine yardımcı olabilmek, emekliler hayattan kopmamak için bilgisayar öğreniyor.
Hafta içi ağırlıklı olarak ev hanımlarının geldiği bilgisayar kursunda ilk olarak bilgisayar parçaları, açma kapama, bilgisayarı özelleştirme, world ve excel programı, power point sunumu hazırlama, internet kullanımı ve mail alıp gönderme öğretiliyor.

istanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (iSMEK) bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayanlar arasında 77 yaşındaki kursiyer Sezai Yılmaztürk de bulunuyor.

iSMEK Genel Koordinatörü Güven Çalışkan, 16 yaşından başlayan bilgisayar kurslarına ev hanımları ve emekliler de dahil ilginin büyük olduğunu belirtti.
Çalışkan, şunları kaydetti:
'Bir kısmı hayattan kopmamak için kursa geliyor. Gençler kişisel gelişimlerine katkı olarak görürken belli bir yaş grubu ise daha önce öğrenmedikleri şeyleri telafi etmeyi istiyor.

Ev hanımları çocuklarının derslerine yardımcı olabilmek, şehir dışında okuyan çocuklarıyla görüşebilmek, internete girmek, mailleşmek için öğrenmek istiyor. Emekli olup da bilgisayarla tanışmamış insanlar bizim kurslarımıza katılarak eksiklerini gideriyorlar.'

Kaynak: EgitimGazetesi.com