Bilgi Evleri Haberleri

Bilgi Evleri haber, Bilgi Evleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bilgi Evleri - 02.03.2019
Gençlerin Eğitimine Osmangazi'den Destek
Emek Bilgi Evi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tarafından Açıldı Dündar: "Çocuklarımızın Gelişimine Katkı Sağlayacak Projeler Ortaya Koyuyoruz" Osmangazi Belediyesi'nin en önemli sosyal projelerinden biri olan ve 'Geleceği Şansa Bırakmıyoruz' düşüncesiyle hayata geçirdiği Bilgi Evleri'nin dördüncüsü olan Emek Bilgi Evi, Adnan Menderes Mahallesi'nde düzenlenen törenle hizmete girdi.
Bilgi Evleri - 23.02.2019
Mevlüt Uysal Büyükçekmece İçin Projelerini Açıkladı 1
ÜCRETSİZ KABLOSUZ İNTERNET Eğitim, spor, kültür ve sanat alanında ise bilgi evleri, living lab projeleri hayata geçirileceğini söyleyen Mevlüt Uysal, Kablosuz internet hizmeti Büyükçekmece'nin tüm merkezi noktalarında kullanıma sunulacak.
Bilgi Evleri - 23.02.2019
Mevlüt Uysal'ın Büyükçekmece Projeleri
Göl ve deniz sahili düzenlemeleriyle Büyükçekmece'nin farklı bir görünüme kavuşacağını belirten Uysal, şunları kaydetti: "Hobi bahçeleri, peyzaj düzenlemesi, yürüyüş ve bisiklet yolları yaparak Büyükçekmece Gölü'nü, ziyaretçilerine huzur ve sağlık dağıtan bir doğa parçası haline getireceğiz. ?Marmara sahili düzenleme projemizde; nostaljik tramvay, peyzaj düzenlemeleri, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alırken ayrıca balık çarşısı ve restoran alanlarını da projelendireceğiz. ?İlçemize kazandıracağımız millet bahçeleriyle yeşilin ve doğanın keyfini ailece çıkaracağız. Buralarda yer alacak millet kıraathanelerimiz genç, yaşlı herkesin hizmetinde, sıcak sohbetlerin mekanı olacak. Tüm bu çalışmalarımızı; 'Albatros Tematik Parkı' ve 'Bababurnu Tematik Parkı' projelerimizle birleştirecek, göl ve sahilimizi hep beraber buluştuğumuz, keyif dolu yaşam alanlarına dönüştüreceğiz." ?23 Nisan Balkan Ülkeleri Çocuk Festivali, Zafer Yürüyüşü, Uluslararası Su Sporları Festivali gibi kültür sanat etkinlikleri de düzenleyeceklerini ifade eden Uysal, şöyle devam etti: "Enerji hatlarının yer altına alınmasına hızla başlayacak, mezarlık sorununu çözecek ve Şehir Düzenleme Projelerimizle Büyükçekmece'yi prestij caddeleri, mahalle meydanları, kavşaklar, otoparklar, üst geçitler, sanat köprüleriyle donatacağız. İlçemizde bulunmayan devlet kurumlarını getirmek için gereken resmi adımları hızla atacağız. Daha rahat ve modern bir kent yaşamı için bir başka projemiz ise 'Akıllı Yeraltı Çöp Toplama Sistemimiz' olacak. Taşma yaparak kirlenen, kokan konteynerler kalkacak, çöpler yer altında toplanacak. Kumanda merkezinden online kontrol edilerek boşaltılan çöplerle cadde ve sokaklarımız hep temiz kalacak. Mahallelerimizde çocuklarımıza ücretsiz eğitim desteği sunarak onları geleceğe hazırlayan Bilgi Evleri açacağız.
Bilgi Evleri - 23.02.2019
Mevlüt Uysal Büyükçekmece İçin Projelerini Açıkladı
"ÜCRETSİZ KABLOSUZ İNTERNET" Eğitim, spor, kültür ve sanat  alanında ise bilgi evleri, living lab projeleri hayata geçirileceğini söyleyen Mevlüt Uysal, "Kablosuz internet hizmeti Büyükçekmece'nin tüm merkezi noktalarında kullanıma sunulacak.
Bilgi Evleri - 23.02.2019
Mevlüt Uysal Büyükçekmece İçin Projelerini Açıkladı (1)
Serpil KIRKESER -İstanbul DHA  - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal projelerini ve meclis üyesi adaylarını düzenlediği toplantı ile açıkladı. Büyükçekmece'de bulunan TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen "25 kayıp yıla 25 dev proje" başlıklı toplantıda konuşan Uysal, 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle başlayan değişimin Büyükçekmece'ye uğramadığını belirterek 25 yılı telafi edeceklerini ve Büyükçekmece'nin kaderini değiştireceklerini söyledi.  "HİÇ KİMSE ÇAMURA BASMADAN EVİNE GİDECEK" Uysal, 31 Mart'ta kendilerine yetki verilmesi halinde gerçekleştirecekleri projeleri tek tek anlattı. Büyükçekmece'nin imar planlamasını düzenlemesini ve alt yapısını yapacaklarını söyleyen Mevlüt Uysal, "Hiç kimse çamura basmadan evine gidecek" dedi. Büyükçekmece'nin sahil ve göl çevresini düzenleyeceklerini anlatan Uysal, park yapacaklarını, metrobüsün Büyükçekmece'ye kadar geleceğini, ayrıca metronun da Yenikapı'dan Büyükçekmece- Mimarsinan'a kadar uzanacağını söyledi. Büyükçekmece'de otopark sorununu da çözeceklerini ifade eden Uysal, akıllı çöp konteynerlerini Büyükçekmece'nin her yerine koyacaklarını ayrıca kapalı pazar yerleri kuracaklarını  anlattı. Uysal, ilçeye bilgi evleri, teknoloji merkezleri, spor parkları, su sporları kompleksi ve kültür merkezleri yapacaklarını da kaydetti.
Bilgi Evleri - 22.02.2019
Mevlüt Uysal Gençler İçin Ayağa Kalktı
Seçim çalışmalarında gençleri düşünerek eğitim ve sporda pozitif ayrımcılık ilkesini sürekli vurgulayan Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: "Her ailenin en önem verdiği şey çocuğuna iyi bir gelecek hazırlamak. Bizler de çocuklarımıza kamu olarak ne kadar iyi sahip çıkabilirsek geleceğimize de o kadar iyi sahip çıkıyoruz demektir. Büyükçekmece'nin 5-6 merkezine mini kültür merkezleri yani bilgi evleri, birkaç noktasına da teknoloji merkezleri kuracağız.
Bilgi Evleri - 21.02.2019
AK Parti'nin Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Köken, Projelerini Anlattı
Eyüpsultan ticaretinin en önemli unsurunın Eyüpsultan Meydanı, Piyer Loti, Haliç ve Feshane olduğunu ifaden eden Köken, "Bu havzayı doğru kullanmamız lazım. Feshane'yi müze yaparak, Haliç'teki adaları seyirlik bir hale getirirsek, teleferik ve Piyer Loti aksını da daha da güçlendirirsek, kapasitesini artırırsak, camiyi de buraya koyduğumuzda, müzesi, Piyer Loti'si, Haliç'i ve Eyüp Sultan Camisi ciddi bir turizm aksı olacak. Eyüpsultan tarihini buraya iyi yansıtmak lazım. Kütüphaneler, kitap kafeler yapmamız lazım. İnsanların dokunabileceği bilgi evleri bunların hepsini yaşanılabilir hale getirmemiz gerekiyor.
Bilgi Evleri - 10.02.2019
Murat Aydın: "Gençlerimizin Daha Güzel Bir Beykoz'da Yaşaması İçin Çalışacağız"
Beykozlu gençler tarafından davul, zurna ve meşalelerle görkemli bir şekilde karşılanan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, "Gençlerimizin daha güzel bir Beykoz'da yaşaması için çalışacağız. İkinci evleri 'Bilgi Evleri' olacak" dedi.
Bilgi Evleri - 07.02.2019
Başkan Asya'dan Fatih İlkokuluna Ziyaret
Çocukların, gençlerin ve bayanların bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak, için 'Bilgi Evleri' projesini başlattıklarını ifade eden Asya, bu kapsamda 2 bilgi evini hizmete sunduklarını, 2 bilgi evinin de açılışa hazır olduğunu kaydetti.
Bilgi Evleri - 20.01.2019
Çocuklar, 'Kodlama ve Robotik Şenliği'nde Robotlarını Yarıştırdı
Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri'nde eğitim gören öğrencilerin robotik yazılım, kodlama ve 3D tasarım dersleriyle yerli ve milli yazılımın temellerini attığını belirten Usta, "25 yıl öncesine kadar hayal bile edemediğimiz bir noktadayız.
Bilgi Evleri - 13.01.2019
Minik Eller, Suriyeli Çocukları Isıtacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren "bilgi evleri"nde eğitim gören öğrenciler, annelerinin de desteğiyle Suriyeli çocuklar için atkı ve bere örüyor.
Bilgi Evleri - 01.01.2019
Kocaeli'de 17 Bin 180 "Alev Avcısı"Na Eğitim Verildi
İtfaiye teşkilatlarına verilen hizmet içi eğitimler dışında iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereğince iş yeri ile tesis ve işletme çalışanlarına, gönüllü itfaiyeci adaylarına, ilkokul, ortaokul, lise ve bilgi evleri öğrencilerine, KOMEK kursiyerlerine 2018 yılında eğitim verildiği aktarılan açıklamada, iş yerlerinin talep etmesi halinde her yıl uygulanacak tatbikatların da KOBİTEM eğitmenleri tarafından yaptırıldığı kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bilgi Evleri Haberleri | Bilgi Evleri Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Bilgi Evleri haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bilgi Evleri kimdir, hayatı ve biyografisi. Büyükakın, Belediyelerin Varlık Sebebi Halka Hizmettir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 17:08:05. #1.15#

title