Biletlere %50 Zam Tehdidi

Kulübün ismini değiştirmekte ısrarlı olan patronlar, bu sefer de biletlere zam kartını oynadı.

Biletlere %50 Zam Tehdidi

UEFA'ya ateş püskürdü

Premier League'de kalma mücadelesi veren Hull City'de hesaplar gelecek sezon için yapılırken, kulübün patronu Assem Allam'dan sonra asbaşkanlık görevini yürüten oğlu Ehab Allam da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki sezon için iki büyük uluslararası firma ile sponsorluk görüşmeleri yaptıklarını söyleyen Mısırlı işadamı, söz konusu şirketlerin imza şartının kulübün adının 'Tigers' sözcüğünü içermesi olduğunu öne sürdü. Mevcut forma sponsoru ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan kulüp, görünen o ki önümüzdeki yılların planlamasını Hull Tigers ismine göre yapıyor.

Aksi halde, federasyonun isim değiştirme teklifini reddedip Hull City AFC ismiyle devam etmeleri halinde ciddi bir gelir kaybı yaşayacaklarını savunan Ehab Allam, böyle bir durumda sezonluk biletlere %50 zam yapmak zorunda kalabileceklerini söyleyerek bir bakıma isim değiştirme planına karşı duran taraftarları tehdit etti.

Biletlerin geçen sezona göre bu sezon yarı yarıya zamlı satılması, daha ortada isim değişikliği başvurusu yokken taraftarlar ile patron Allam'ı karşı karşıya getirmişti. Nitekim federasyon tarafından 9 Nisan'da verilecek nihai karar öncesinde 'paydaş' olarak taraftar gruplarının görüşü de dikkate alınacak. Eğer isim değiştirme gerekçesi haklı bulunur ve çoğunluk paydaşlar bu fikri desteklerse, kulübün adı FA tarafından Hull Tigers olarak tescil edilecek.

Düşme hattından yalnızca 3 puan uzakta olan Hull City, hafta sonu Cardiff deplasmanına konuk olacak.

Kaynak: TotemSpor.Com