Bilecikliler Hasret Giderdi

Bilecikliler Hasret Giderdi

İstanbul Bilecikliler Derneği'nce 19'uncusu Düzenlenen Osman Gazi'yi Anma Şenlikleri İstanbul Akfırat Beldesi'nde Karaağıl Piknik Alanında Yapıldı.

Bilecikliler Hasret Giderdi

İstanbul Bilecikliler Derneği’nce 19'uncusu düzenlenen Osman Gazi’yi Anma Şenlikleri İstanbul Akfırat Beldesi'nde Karaağıl piknik alanında yapıldı.

İstanbul’da yaşayan Bilecikliler’in büyük ilgi gösterdiği pikniğe Bilecik’ten de katılanlar oldu. Şenliğin açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Ömer Türken, “Programımıza mehter ile başladık. Bunun sebebi Bilecik’in tarihi coşkusunu yaşamak ve yaşatmaktı. Bilecikliler olarak tarihten aldığımız güç ile birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe daha emin adımlarla yürümek istiyoruz. Bu adımlardan birini oluşturan ve 10 ayrı destek ile yürüttüğümüz federasyon çalışmalarımızda hepinizin desteklerini bekliyoruz. Ayrıca derneğimizin 20. kuruluş yıldönümünü de 11 Temmuz 2007 Çarşamba Günü bir yemekle kutlayacağız. Bu yemeğe tüm hemşerilerimizi şimdiden davet ediyorum” dedi.

Bilecik’in çeşitli ilçe ve köy folklor ekiplerinin gösterileri ile şenlenen pikniğe milletvekili adayları akın etti. 2006 yılının Bilecik ağası Bozüyük Belediye Başkaın Ahmet Berberoğlu oldu.

(FSİ-MŞ)

11.06.2007 18:57 TSİ