Bilecik Valisi Çolak: "5 Kişi Öldü, 21 Yaralı Var"

Bilecik Valisi Çolak: "5 Kişi Öldü, 21 Yaralı Var"

Ankara-istanbul Seferini Yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bozöyük'de Ayvalı Mevkiinde İş Makinasına Çarpması Sonucu 5 Kişi Öldü, 21 Kişi Yaralandı.

Bilecik Valisi Çolak:

Ankara-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bozöyük'de Ayvalı mevkiinde iş makinasına çarpması sonucu 5 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Bilecik duble yol çalışmasına katılan Mehmet Said Yılmaz (39) idaresindeki paletli kepçe, Bozöyük yakınlarında Ayvalık mekiinde hemzemin geçit olmayan yerden geçmeye çalıştı. Bu sırada Ankara-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi, rayların üzerinden geçmekte olan kepçeye çarptı. 3 vagonun raydan çıktığı kazada, 5 kişi hayatını kaybetti. 21 kişi ise yaralandı. Yaralılar, çok sayıda itfaiye, kurtarma ekibi ve vatandaşlar tarafından vagonlardan çıkartılarak Bozöyük ve Bilecik'deki hastanelere sevk edildi.

Bilecik Valisi Musa Çolak, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, kurtarma çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Çalışmaların ardından 5 kişinin öldüğünü, 21 kişinin ise yaralandığını belirten Vali Çolak, yaralıların çevre illerdeki devlet hastenelerinde tedavi altına alındığını dile getirdi. Vali Çolak, bölgede, sivil savunma uzmanları, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekiplerinin vagonların ters çevirilerek sıkışan başka insan olup olmadığını araştırdığını kaydetti.

Kazada hayatını kaybeden kişilerin kimlikleri de belirlendi. Buna göre, Murat Kürşat Yeşiltan (14), Derviş Havuz Tekin (24), Turgay Yılmazbaş, Mehmet Öztürk ve kimliği henüz belirlenemeyen 40 yaşlarında bir bayan olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazada yaralanan trenin makinistleri Mehmet Çolak ve Erol Altıntaş ile Önder Dinçer (47), Ersoy Demir (33), Fatih Demir Tekin (19), İsmet Ulusoy (43), Lorin Topçu, Ayşe Gülşah Kayahan, Ersin Akşay, Egemen Günsav, İsmail Pak, Ramazan Gedik ve iş makinasının şoförü Mehmet Said Yılmaz, Bozöyük Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Durumu ağır olan iş makinası operatörü Mehmet Said Yılmaz, buradaki ilk müdahalenin ardından Bilecik Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA