Bilecik: Bilecik'e Çocuk Sineması

Bilecik: Bilecik'e Çocuk Sineması

Bilecik Belediyesi ile Tekmar Fabrikasının Birlikte Yaptığı Çocuk Sineması, Törenle Hizmete Açıldı.

Bilecik: Bilecik'e Çocuk Sineması

Bilecik Belediyesi ile Tekmar fabrikasının birlikte yaptığı çocuk sineması, törenle hizmete açıldı.

Bilecik Belediyesi ile Tekmar'ın ortaklaşa yaptığı çocuk sineması, törenle hizmete açıldı. Açılışa Vali Musa Çolak, Başsavcı Harun Yılmaz, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral General Ali Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Erkol, Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Büyük, vatandaşlar ve aileleriyle birlikte çocuklar katıldı. Belediye Başkanı Selim Yağcı, törende yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden itibaren insan odaklı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, geleceğin teminatı olan çocuklara yönelik başlattıkları projeler çerçevesinde çocuk sineması yapmaya karar verdiklerini kaydetti. Sinemayı Tekmar Mermer ve Granit fabrikasıyla birlikte yaptıklarını ifade eden Yağcı, şöyle konuştu:

"Milli dejenerasyonun had safhada olduğu günümüzde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emin ellerde, uygun şartlar içerisinde, milli ve manevi değerlerimizi öğrenmeleri açısından; onların kültürel açıdan eksikliklerini giderebilmek ve geliştirme noktasında bir çocuk sineması, kültür evi oluşturmak istedik. Bu düşüncemizi gerçekleştirmemizde bize destek olan ve ilimizde yıllardır faaliyet gösteren dünyanın önde gelen mermer ve granit fabrikalarından biri olan Tekmar Şirketler Grubu'na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Tekmar fabrika müdürü Ali Emiroğlun'a katkılarından dolayı plaket verilmesinin ardından, açılış kurdelesini Ömer Faruk Can ve Zeynep Yücel isimli çocuklar kesti. Çocuklara yönelik filmlerin gösterime sunulacağı sinemada haftada 4 gün, günde ise 2 gösterim olacağı belirtildi.