Bilal Akgül: Ülkem İçin Çok Çalıştım

Başta Balkan Şampiyonluğu Olmak Üzere Balkan İkinciliği, Türkiye Şampiyonlukları ve Uluslararası Müsabakalarda Çok Sayıda Derece Elde Eden Kocaeli Brisasporlu Bilal Akgül, Türkiye'yi 32 Yıl Aradan Sonra, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Temsil Etmeye Hak Kazanan Bir Türk Bisikletçi Olmanın Gururunu Yaşadığını Söyledi.

Bilal Akgül: Ülkem İçin Çok Çalıştım

Başta Balkan Şampiyonluğu olmak üzere Balkan ikinciliği, Türkiye Şampiyonlukları ve uluslararası müsabakalarda çok sayıda derece elde eden Kocaeli Brisasporlu Bilal Akgül, Türkiye'yi 32 yıl aradan sonra, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda temsil etmeye hak kazanan bir Türk bisikletçi olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Bilal Akgül, yaptığı açıklamada, uzun aradan sonra olimpiyatlara katılmanın Türk bisikleti adına önemli bir gelişme olduğunu, zor bir süreç olarak nitelendirdiği olimpiyatlarda yarışacağı için sevinçli olduğunu bildirdi.

"Ülkem için çok çalıştım bu başarıyı elde ettim" diyen Akgül, şöyle konuştu:

"Başarımda kulübümün büyük katkısı oldu. Bisiklet bireysel ve çok fazla katılım olduğu için zor bir spor, maddi ve manevi olarak güç isteyen bir branş. Bu sporu yapabilmem için gerekli olan teknik, güç ve dayanıklılığı kulübüm sağladı. Olimpiyatlardaki hedefim öncelikle ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek. En büyük amacım Türkiye adına en iyi dereceyi elde edebilmek. Olimpiyat şampiyonluğu için erken olduğunu düşünüyorum. Çünkü bisiklet sporunda geride bir ülkeyiz, umarım sonraki yıllarda olimpiyat şampiyonluğu da olur."

Bisiklet sporunun özveri gerektirdiğini ifade eden Akgül, ekonomik nedenlerden dolayı zor şartlar altında antrenman yaptığını ve zor günler geçirdiğini, ancak hiçbir zaman pes etmediğini dile getirdi.

Akgül, iki yıldır Brisaspor'da olduğunu, sporu profesyonelce yaptığını, kulübü olmasaydı sporculuk yaşantısının sona erebileceğini ve olimpiyatlara katılmasının hayalden öteye gitmeyeceğini sözlerine ekledi.