Bigadiç Yağcılar Yibo Öğretmenleri, Köylerde Velileri Ziyaret Ediyor
Haberler » Güncel » Haber

Bigadiç Yağcılar Yibo Öğretmenleri, Köylerde Velileri Ziyaret Ediyor

04.01.2010- Balıkesir'in Bigadiç İlçesindeki Yağcılar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (Yibo) Öğretmen ve İdarecileri, Öğrencilerinin Ders Başarıları Hakkında Bilgi Vermek ve Yetişme Ortamlarını Yerinde Göstermek İçin Velileri Evlerinde Ziyaret Ediyor.

Bigadiç Yağcılar Yibo Öğretmenleri, Köylerde Velileri Ziyaret Ediyor

04.01.2010- Balıkesir'in Bigadiç ilçesindeki Yağcılar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğretmen ve idarecileri, öğrencilerinin ders başarıları hakkında bilgi vermek ve yetişme ortamlarını yerinde göstermek için velileri evlerinde ziyaret ediyor. Projenin ilk ayağı olan Okçularyeri köyünü ziyarete Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Bilgisayar Formatör öğretmeni Cem Bıyık ve rehber öğretmen Yüksel Özkan gitti.

Rehber öğretmen Özkan, amaçlarının veli desteğini daha üst seviyelerde alabilmek ve onları yakından tanımak olduğunu söyledi. Özkan, her yıl devam eden ve çevre köylerin sakinlerine yönelik aile içi iletişim seminerlerine paralel olarak bu eğitim öğretim yılında ev ziyaretleri yaptıklarını belirtti. Müdür Yardımcısı Aşık ise, "Mutlu bir aile ortamında yetişmesini istediğimiz çocuklarımızın, eğitimin en önemli üçlü olgusunun bir ayağı olan veli faktörünün sağlıklı yürütülebilmesi için ev ziyaretlerine devam edeceğiz." dedi. Öğretmen Bıyık da bilişim araçlarının tehlikelerinden öğrencileri koruyabilmek için velilerin bilinçlendirilmesine yönelik bir fırsat buldukları için bu tür etkinliklerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Köy halkı ise idareci ve öğretmenlerin ziyaretinin çok sevindirici olduğunu belirterek, "Önceki yıllarda seminerlerde buluşuyorduk. Bu sefer evlerimizde öğretmenlerimizi misafir etmemiz, çocuklarımız ve okulumuz hakkında bilgi vermeleri bizi çok sevindirdi." şeklindi konuştu.

(CİHAN)