Biga Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Hasta Kabulüne Başladı
Haberler » Yerel » Biga Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Hasta Kabulüne Başladı - Haber

Biga Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Hasta Kabulüne Başladı

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı 100 yatak kapasiteli Biga Devlet Hastanesi’ nde kurulan diyaliz ünitesi hasta kabulüne başladı.

Biga Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Hasta Kabulüne Başladı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı 100 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi' nde kurulan diyaliz ünitesi hasta kabulüne başladı.


Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim , Biga Devlet Hastanesi'nde kurulan diyaliz ünitesinin ilk hastalarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Diyaliz Ünitesinin Biga' da zorunlu bir ihtiyaç olduğunu ve bu hizmeti Biga' ya getirmiş olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Yeşildağ, "Biga'da böbrek yetmezliği sebebiyle diyaliz tedavisi görmesi gereken hastaların tedavi için Çanakkale, Çan ve Gönen' de bulunan diyaliz merkezlerine gittiklerini, bu yüzden mağduriyet yaşadıklarını gördük. Bunun üzerine Biga Devlet Hastanesi' ne, 5+1 Diyaliz Merkezinin taşıması gereken asgari şartlar tespit edilerek, ilerde doğabilecek ihtiyaç da göz önüne alınarak 8+1 cihaz konumlanacak şekilde bir diyaliz merkezinin açılması için Sağlık Bakanlığı ile yapılan yoğun çalışmalar sonrasında diyaliz merkezimiz hasta kabulüne başladı. Artık hastalarımız daha rahat ve konforlu bir şekilde sağlık hizmeti alabileceklerdir. Biga halkına hayırlı olmasını dilerim" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA