Biga Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası İçin Arsa Tahsis Etti

Biga Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası İçin Arsa Tahsis Etti

Biga Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Yeni Hizmet Binasının Yapımı İçin Arsa Tahsisinde Bulundu.

Biga Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası İçin Arsa Tahsis Etti

Biga Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının yapımı için arsa tahsisinde bulundu.

Polis Teşkilatının 163. kuruluş yıldönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Eyrice başkanlığındaki heyet Belediye Başkanı Mehmet Özkan’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Polis Teşkilatının 163. yılının İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başarılarıyla birleştiğini belirterek, “Bu başarıyı açıkça görüyoruz ve sizlerle iftihar ediyoruz. Birlikte halkımızın huzuru, mutluluğu ve güvenliğinin temin gayretinin onurunu yaşıyoruz. Özellikle sizler, halkımızın can ve mal emniyetini temin etme, şehrimizde asayişi sağlama adına zaman mefhumunu aşarak olağanüstü gayret gösteriyorsunuz. Sizleri yürekten tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Ayrıca her zaman yanınızda, arkanızda her türlü desteğe hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Ayhan Uysal Caddesi’nde 18 Eylül Anaokulu binası ile Atatürk Anadolu Lisesi arasında bulunan arsanın, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan hazineye devri yapıldığını da belirterek, “Bu yer ile ilgili Biga Kaymakamlığı’nın da girişimiyle resmi kurum alanı olarak düzenlenmesi için belediye meclisinin onayı alınarak arsanın imar tadilatının tamamlandı. Resmi kurum alanı olarak düzenlenen bu arsaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası yapılacak” dedi.

Asli görevlerini yerine getirdiklerini belirten İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Eyrice ise, “Bizlerde sizin desteğinizi hissediyoruz ve yanımızda oluşunuz bizlere kuvvet veriyor” açıklamasında bulundu. Ziyaretin ardından ise İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Eyrice’ye günün anısına belediye amblemi bir plaket takdim edildi.

(AÖ) 09.04.2008 09:44 TSİ

Kaynak: İHA