Haberler » Spor » Biathlon Milli Takım Hazırlık ve Atış Kampı Bor İlçesinde Başlıyor - Spor

Biathlon Milli Takım Hazırlık ve Atış Kampı Bor İlçesinde Başlıyor

Niğde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan Biathlon Milli Takım Kampı Hakkında Bilgi Verdi. Kaplan, 'İlimiz Bor İlçesi Tiyana Otel'de Bugün Biathlon Milli Takım Kampını Başlatıyoruz. Milli Takım Kampını İlimizde Açan Kayak Federasyonu Başkanına ve Yönetimine Teşekkür Ederim.' Dedi.

Biathlon Milli Takım Hazırlık ve Atış Kampı Bor İlçesinde Başlıyor

Niğde, Gençlik ve İl Müdürü Metin Kaplan biathlon milli takım kampı hakkında bilgi verdi. Kaplan, ''İlimiz Bor ilçesi Tiyana Otel'de bugün Biathlon milli takım kampını başlatıyoruz. Milli takım kampını ilimizde açan kayak federasyonu başkanına ve yönetimine teşekkür ederim.'' dedi.


Türkiye'de biathlon antrenman ve müsabaka sahasının olmadığını da belirten Kaplan, ''Sadece iki tesisin yapımı devam etmekte bunlardan bir tanesi 2011'de Erzurum'da yapılacak olan Üniversite Olimpiyat Oyunları için ikincisi Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda. Sürekli yurtdışında kamp yapan milli takımlarımız bu tesisin tamamlanmasıyla kamplarını ilimizde yapacaktır. Yine Kayak federasyonu ulusal ve uluslar arası yarışmalarını ilimizde organize edecektir. İlimiz için çok güzel bir hizmet oldu.'' diye konuştu.


Tesisin yapımını üstlenen Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat'a çok teşekkür ettiğini belirten Kaplan, bu tesisle birlikte kış sporlarının Niğde ve ilçelerinde daha sıklıkla yapılacağını da belirterek şöyle konuştu;


''İlimizde kış sporları merkezi olacak çok önemli güzellikler var. Bunları değerlendirmemiz açısından bu milli takım kampı ve tesis bir fırsat olacaktır. Milli takım kampının kazandırılmasında emeği geçen Niğde Üniversitesi Rektörüne ve Besyo Müdürüne Milli takım antrenörü Mustafa Kılıç'a teşekkür ederim.''


Biathlon Milli Takımı'na 2 antrenör 2 sporcu vererek spor kenti olma noktasında her geçen gün çıtanın yükseldiğini ifade eden Kaplan, aynı tarihlerde Biathlon Milli Takımı'nı ve Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'nde bisiklet milli takımını ağırlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.


Kaplan, milli takımların uluslararası turnuva ve şampiyonalarda başarılı olmaları için ellerinden gelen her türlü desteği vereceğini de belirterek, ''Şampiyon olmaları ve Milli Marş'ımızı çaldırmaları iyi bir kamp döneminden geçiyor, bu yönüyle de milli takımlara hizmet etmenin bir borç olduğunu düşünüyoruz. Milli takım kamplarına katılan sporcu ve antrenörlere başarılar diliyorum.'' dedi.


Biathlon Milli Takım Antrenörü ve Niğde Üniversitesi Besyo Öğretim Görevlisi Mustafa Kılıç ise Biathlon Milli Takım kampı hakkında bilgi verdi. 21-30 Kasım 2009 tarihleri arasında Niğde Üniversitesi Besyo Spor Salonu üst kısmında Biathlon Milli takım hazırlık ve atış kampının yapılacağı belirtilirken, ''Yeni yapmış olduğumuz Biathlon Atış pistinde Milli Takımımızı ilk kez ağırlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.'' diye konuştu.


Kılıç, üç teknik heyet ve dokuz sporcudan oluşan Milli takım ekibinde kendisi ile birlikte Niğde'den Ahmet Üstüntaş ve Mehtap Baştuğ'un Milli sporcu olarak katıldığını sözlerine ekledi.


(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler