Beyşehir'deki Hastane Projesi

Beyşehir'deki Hastane Projesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, kamuoyunda hastane projesinin tamamen iptal edildiği yönünde ki düşüncenin yanlış olduğunu belirterek; “Türkiye’nin en güzel hastanesine Beyşehir’de kavuşacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Çalışmalarımız devam ediyor. İptali ile bur durum asla söz konusu değildir” dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, kamuoyunda hastane projesinin tamamen iptal edildiği yönünde ki düşüncenin yanlış olduğunu belirterek; "Türkiye'nin en güzel hastanesine Beyşehir'de kavuşacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Çalışmalarımız devam ediyor. İptali ile bur durum asla söz konusu değildir" dedi.

Hastane projesi ile ilgili farklı alternatifler içerisinde biz hastanenin yapılacağı yer olarak bu ormanlık alanı tercih ettik diyen Başkan Taşcı, yaşanan süreci anlattı:  

"Sağlık Bakanlığımızdan gelen heyet, milletvekillerimiz, teşkilatımız hep birlikte fikir birliği oluşturduk. Hakikaten çok güzel bir yer. Orman içerisinde göle nazır, çevre yoluna cephe, Antalya yoluna 250 metre mesafede, ulaşım kolaylığı olan ve her yönden avantajlı olan bir yer. Hastanenin projesi yapıldı. Türkiye'nin Afganistan'da prestij proje olarak yaptığı hilal hastane projesinin bir örneğini Sağlık Bakanlığımız sadece Beyşehir'de gerçekleştirdi. Bu özel bir proje. Şu anda yapılmış olan proje Dünya Sağlık Örgütü'nün standartlarına haiz Türkiye'nin en kaliteli, en modern en yüksek standart ve donanıma sahip 260 yataklı bir hastane olacaktı. Ancak; orman ile ilgili hassasiyetten dolayı Orman Bakanlığımız bir yer değişikliği yapma kararı aldı. Yer değişikliğinin uygun olacağına dair bir tasarruf ortaya koydu. Biz 10 Kasım'da hastanemizin ihalesi yapılacak derken bu karar bizde şok etkisi yarattı. Milletvekillerimiz Mustafa Akış ve Gülay Samancı bu süreci çok yakından takip ettiler. Biz de takip ettik. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatımız diğer Konya Milletvekillerimizin hepsi ve özellikle de Sağlık Bakanlığından sorumlu Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu çok yardımcı oldu. Fakat Orman Bakanlığımızın bu hassasiyetinden dolayı bir yer değişikliği gündemde... Biz de hastanenin bu alana yapılması konusunda ısrarcıyız. Bizim savunmamız da şu; Beyşehir orman yönünden çok zengin bir bölge. Beyşehir'de orman miktarı Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde... Türkiye ortalaması son çalışmalar ile birlikte yüzde 28 buçuk iken Beyşehir'de ki orman alanı yüzde 45. Bu neredeyse Karadeniz ile eşdeğer bir oran. Beyşehir'de de halen yeni ormanlık alan çalışmaları devam ediyor. Bu Orman Bakanlığımızın, bölge ve işletme müdürlüğümüzün çok önemli bir projesi." - Konya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title