Beyşehir'de Rahvan At Yarışları Yapıldı

Beyşehir'de Rahvan At Yarışları Yapıldı

Konya'nın Beyşehir İlçesinde Bu Yıl 4'ncüsü Düzenlenen Kültür, Sanat, Turizm ve Göl Festivali Kapsamında Rahvan At Yarışı Müsabakaları Yapıldı.

Beyşehir'de Rahvan At Yarışları Yapıldı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bu yıl 4'ncüsü düzenlenen Kültür, Sanat, Turizm ve Göl Festivali kapsamında rahvan at yarışı müsabakaları yapıldı.

Soğla bölgesindeki pistte geleneksel hale getirilerek bu yıl dördüncüsü yapılan rahvan at yarışlarına Beyşehir Belediyespor Atlı Spor Kulübü'nün yanı sıra, Antalya, Ankara ve başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinden 80'e yakın yarışçı atıyla birlikte katıldı. Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, Cumhuriyet Savcısı Yusuf İltar, daire amirleri ile çok sayıda yarışseverin izlediği müsabakaların son bölümünde sonuçlara itiraz edilmesi nedeniyle tartışmalar yaşandı.

Rahvan at yarışlarında baş kategorisinde 1'nciliği Küren isimli atıyla Ankara bölgesinden Şahap Gürsoy kazandı. Başaltında Konya bölgesinden Ali Peksemerci, Büyükortada yine Konya bölgesinden Mustafa Küçükmeral birinci oldu. Destede Side bölgesinden Hacı Gürsoy birinci gelirken, 4'lü tay kategorisinde ise Konya bölgesinden Ahmet Büyükteren 1'nciliği elde etti. Yarışlarda derece elde eden atların sahiplerine ödülleri Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, Cumhuriyet Savcısı Yusuf İltar ve diğer protokol mensupları tarafından verildi.

(ARÖ-FM)

05.08.2007 19:56 TSİ

Kaynak: İHA