Beyşehir'de Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Beyşehir'de Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Beyşehir'de akrabasını tabanca ile vurarak öldürdükten sonra güvenlik güçlerine teslim olan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Beyşehir'de Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde husumetli olduğu akrabasını tabanca ile vurarak öldürdükten sonra güvenlik güçlerine teslim olan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Beyşehir ilçesine bağlı Eğirler köyünde 9 Mart Cumartesi günü meydana gelen olayda, köyde besicilikle uğraşan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Tamaz (33) motosikletiyle seyir halinde iken tarla yolunda karşılaştığı akrabası H.T. tarafından çıkan tartışma sonrası tabanca ile vurularak ağır yaralanmıştı. Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Tamaz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Tamaz'ın yapılan otopsi sonucunda kalbinden, başından ve göğsünden vurulduğu belirlendi. Cinayetin ardından güvenlik güçlerine teslim olan ve askerden yeni geldiği öğrenilen H.T'nin (23), ifadesinde suçlamaları kabul ettiği ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Kasten adam öldürmek suçlamasıyla Beyşehir Adliyesi'ne sevk edilen H.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. - KONYA